Vicemistři startují náročný program zápasem na Spartě, Zlín pošle do boje čtyři útoky

Hokejisty PSG Zlín čeká v tomto týdnu náročný program. Série tří zápasů hraných obden startuje dohrávkou 12. kola Tipsport extraligy na ledě pražské Sparty a pokračuje o víkendu domácími duely s Libercem a Litvínovem. Berani si zvedli sebevědomí výhrou za tři body v repríze jarního finále s Plzní, když porazili mistra po šedesáti minutách hry 4:1. Zlín čeká další těžký soupeř v podobě Sparty, která v pražském derby smetla Slavii vysoko 6:0. „Sparta v létě překopala hráčský kádr a je velmi silná v ofenzivě. Věřím však, že nějaký bod přivezeme,“ řekl Rostislav Vlach, první trenér Zlína.
Čajánek a spol. měli v neděli volno a zápas na Spartě odehrají ve středu 16. října. V původním hracím termínu byla holešovická hala obsazena pro zápas Lva Praha v Kontinentální hokejové lize. Berani měli v soboti volno a od neděle se již připravovali na další extraligové zápasy. Úvodním soupeřem v náročném týdnu bude Sparta. „Překopali v létě téměř celý hráčský kádr. Hodně hráčů se změnilo a velkou sílu mají v ofenzivě, neboť v každém zápase vstřelí čtyři nebo pět branek. Mají v útoku schopné hráče, hrají agresivní hokej a herní styl, který praktikuje Josef Jandač. Určitě mají velké ambice a po loňské neúspěšné sezoně potřebují uspět,“ pověděl jednapadesátiletý šéf zlínské střídačky.

Berani dovedou v Holešovicích zahrát, o čemž svědčí aktuální šňůra pěti výher v řadě! Zatímco na zlínském ledě bývá problém Spartu porazit, naopak v Praze se Zlínu nebývalé daří. „Myslím, že je to náhoda a štěstí. Všechny zápasy byly hodně vyrovnané a vyhráli jsme například v prodloužení nebo po nájezdech. Možná soupeři nevyhovuje naše hra. Každý zápas byl hodně těžký, i když jsme tam vyhráli. Věřme, že nám štěstí vydrží a nějaký bodík přivezeme i nyní,“ uvedl nejlepší trenér loňské sezony v české extralize."Mají teď zase úplně nový mančaft, ovšem zase budou hodně silní. Pamatuji si, že když jsme tam vyhráli, pokaždé jsme to nějak ubránili, ale herně nebyli lepší," řekl útočník Ondřej Veselý, který vstřelil gól v posledních třech extraligových zápasech.

Zlínu může vyhovovat i široké kluziště v Tipsport Areně, kde hráči nejsou pod takovým tlakem. „Sparta bude hodně nebezpečná, po výhře nad Slavií má posilněné sebevědomí a bude chtít odčinit domácí prohru s Vítkovicemi,“ řekl Rostislav Vlach.

Na marodce je obránce Dalibor Řezníček a tým PSG má k dispozici momentálně jen šet beků. Zařazení Oldricha Kotvan zřejmě nevyjde,neboť rovněž laboruje se zraněním a Oldřich Horák se vrací z hostování ve Znojmě až příští týden. Vzhledem k náročnému programu a rozložení sil na všechny hráče Zlín nasadí tentokráte od začátku čtyři útoky. Na centru čtvrtého útoku dostane opět šanci junior Pavel Sedláček. Zlínští absolvují dopoledne od 10 hodin rozbruslení na ZS Luďka Čajky a v pravé poledne se vydají klubovým autobusem na cestu do hlavního města Prahy.

Dohrávka 12. kola Tipsport extraligy HC Sparta Praha – PSG Zlín se hraje v holešovické Tipsport Areně ve středu 16. října od 18:30 hodin.

HC Sparta Praha - PSG Zlín