Vopelka pokračuje ve Zlíně! Nejlepší střelec sezony podepsal kontrakt

Velmi příznivou zprávou pro fanoušky zlínského hokeje před příští sezonou Tipsport extraligy je podpis nejlepšího střelce extraligového týmu Beranů v uplynulém ročníku. Novou jednoletou smlouvu s opcí podepsal s vedením klubu PSG Berani Zlín útočník Lukáš Vopelka, který svou další hokejovou kariéru spojí právě v dresu s Beranem na hrudi.
Vedení zlínského klubu usilovně pracuje v současné nelehké covidové době v budování hráčského kádru pro nadcházející sezony. Víceletou smlouvu podepsal s vedením klubu již v lednu nejproduktivnější zlínský hokejista a lídr mužstva Antonín Honejsek, stejný krok učinil další měsíc Libor Kašík, gólmanská jednička a opora týmu.

Pětadvacetiletý forvard Lukáš Vopelka zažil poměrně divokou letošní sezonu. V létě neuspěl na zkoušce v rodných Českých Budějovicích, poté odešel na Slovensko, kde působil v Tipos extralize, kde odehrál v Košicích pouze šest zápasů. Začátkem prosince přišel k Beranům na měsíční zkoušku a po velmi dobrých výkonech si vybojoval smlouvu v Baťově městě až do konce sezony. Odehrál za Zlín 37 zápasů v extralize a stal se nejlepším střelcem týmu s 11 přesnými trefami. Skvěle si vedl i v týmové produktivitě, kde byl na třetím místě, když si připsal celkem 17 kanadských bodů.  

„Lukáš nám hodně pomohl v období před Vánocemi, kdy jsme měli na marodce řadu klíčových útočníků a byli jsme ve složité situaci. Pro obě strany to byla vhodná možnost, aby se Lukáš ukázal zpátky v extralize. Jeho odvedené výkony a pozice nejlepšího střelce sezony hovoří za všechna hodnocení. Jsme rádi, že jsme se domluvili na další spolupráci. Zkrátka skvělý kluk, který výborně zapadl do kabiny,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

„Podpis nové smlouvy vnímám velmi pozitivně. Ve Zlíně se mně nejen po hokejové stránce velmi líbí a jsem rád, že tady pokračuji. Začátek loňské sezony byl z mého pohledu velmi těžký, v Košicích jsem téměř nehrál. Až po přesunu do Zlína se sezona z mého pohledu zlomila, pookřál jsem a začalo se mi dařit. Jsem tady šťastný,“ pověděl Vopelka po podpisu nové smlouvy. Během sezony nastupoval nejčastěji na křídle elitního útoku Tomáše Fořta s dalším křídelníkem Pavlem Kubišem. „Super kluci, spolupráce nám na ledě velmi vyhovovala. Věřím, že v příští sezoně omezení pominou a podpoří nás v hledišti fanoušci. Už nám všem velmi chybí,“ upřesnil jihočeský rodák.

Lukáš Vopelka (narozen 2. 3. 1996) je odchovancem hokeje v Českých Budějovicích. V šestnácti letech odešel do Švédska, kde posbíral řadu zkušeností a nastupoval za juniorský tým Örebro. Ve Skandinávii setrval pět sezon a působení na severu zakončil ve druhé nejvyšší soutěži  za tým HC Vita Hästen. Pravidelně nastupoval za mládežnické výběry České republiky, kde největší úspěch slavil v roce 2014 na světovém šampionátu hokejistů do 18 let, kde byl členem stříbrného týmu. V létě 2016 odešel do Slovanu Bratislava a pravidelně hrál KHL. Sezonu dokončil v Trenčíně a od léta 2017 hrál českou extraligu, kde zažil premiéru v hradeckém Mountfieldu. V průběhu loňské sezony následoval přesun do Vítkovic a závěr odehrál v EBEL lize za Znojmo. V nejvyšší soutěži odehrál během čtyř sezon celkem 158 utkání a zaznamenal 47 kanadských bodů za 23 gólů a 24 asistencí. 

Útočník Lukáš Vopelka pokračuje v hokejové kariéře ve Zlíně. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT