pátek 21. prosince 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlín cestuje před vánočními svátky do Litvínova k duelu s Vervou

Tipsport extraliga má na programu v pátek 21. prosince poslední kolo před Vánocemi. Hokejisté PSG Berani Zlín se představí v rámci 28. kola na ledě týmu HC Verva Litvínov s cílem vybojovat na severu Čech bodový zisk. Jedná se o souboj sousedů v tabulce, oba týmy od sebe dělí pouhý bod ve prospěch Beranů. „Jedeme do Litvínova s čistou hlavou, a když navážeme na výkon z předchozího zápasu s Třincem rozhodně nejsme bez šancí,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér. Zlín nastoupí až na nemocného útočníka Jakuba Šlahaře v kompletní sestavě. Zkušený útočník Pavel Kubiš odehraje 700. zápas v extralize. Utkání na ZS lvana Hlinky začíná v 17:30 hodin.

Berani sehráli po reprezentační přestávce vyrovnaný duel s lídrem extraligy. Na domácím ledě podlehli Třinci až po prodloužení 2:3, i když protivníka přestříleli v počtu střel 36:22. „Diváci viděli velmi zajímavý zápas ve vysokém tempu. Nám chyběl kousek štěstíčka v zakončení, šancí jsme si vytvořili dostatek. Po šedesáti minutách spravedlivá dělba bodů. Pak už to bylo o štěstí. Zatímco my jsme gól po velké šanci nedali, soupeř proměnil nájezd a bral bonusový bod,“ zhodnotil duel s Oceláři jednapadesátiletý kouč. Více než čtyřem tisícovkám diváků se utkání s úřadujícím vicemistrem líbilo. Pozitivum zaslouží předvedená hra i výkon podpořená velkou bojovností. „Pokud se budou kluci prezentovat tímto způsobem, bude to pouze dobře. Fanouškům se zápas určitě líbil,“ řekl Svoboda.

Zlínští hokejisté míří tři dny před Štědrým dnem na led litvínovské Vervy. Ta po skvělém začátku, kdy extraligy i vedla, se propadla tabulkou do spodních pater a momentálně jí patří desátá příčka. Verva prohrála šest z posledních osm duelů. „Litvínov má velmi dobrý mančaft s řadou zkušených hráčů především v útoku. Dá se říci, že herní styl soupeře je pro nás dobrý. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet. Jedeme k utkání s čistou hlavou a po předvedeném výkonu z duelu s Třincem rozhodně nejsme bez šancí na úspěch,“ uvedl Robert Svoboda.  Zlín vyhrál v Litvínově tři z posledních pěti zápasů. Oba vzájemné zápasy v letošní sezoně skončily výsledkem 5:2 a vždy se z výhry radoval domácí celek.

Na marodce je útočník Jakub Šlahař, jehož skolila viróza. Sestava zůstane stejná jako ve střetnutí proti Třinci. Nastoupí i čtyřiadvacetiletý bek Mikuláš Zbořil z prvoligového Přerova. „Odehrál za nás již zápasy na Kometě a v Třinci. Ve středu předvedl velmi dobrý výkon a určitě je příslibem. Do Přerova se teď vrátil obránce Jakub Ferenc,“ vysvětlil zlínský trenér.

Žižka a spol. absolvují v den zápasu brzy ráno dobrovolné rozbruslení na vlastním ledě a patnáct minut po deváté hodině se vydají na dalekou cestu do severních Čech pod Krušné hory.

Utkání 28. kola Tipsport extraligy 2018/2019 HC Verva Litvínov – PSG Berani Zlín se odehraje na Zimním stadionu Ivana Hlinky v pátek 21. prosince od 17:30 hodin, sledujte ho na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Litvínova v české extralize:
CELKEM: 115 zápasů, 56 – 11 – 3 – 8 – 37, skóre 361:293, 181 bodů
DOMA: 57 zápasů, 40 – 3 – 0 – 4 – 10, skóre 224:118, 115 bodů
VENKU: 58 zápasů, 16 – 8 – 3 – 4 – 26, skóre 137:175, 66 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 11:2, 25. října 1996 v sezoně 1996/1997
Nejvyšší prohra doma: 2:6, 28. prosince 1997 v sezoně 1997/1998
Nejvyšší vítězství venku: 6:3, 12. prosince 1993 v sezoně 1993/1994, 11. září 2016 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší prohra venku: 0:7, 10. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:2 po nájezdech, 4:1 - venku 0:4, 2:3 v prodloužení. Předloňská sezona 2016/2017: Zlín venku 6:3, 1:2 – doma 4:1, 3:1. Loňská sezona 2017/2018: Zlín doma 3:2, 2:4 – venku 3:2, 4:3 po prodloužení. Letošní sezona 2018/2019: Zlín venku 2:5 – doma 5:2.

Výsledky hokejistů Litvínova v letošní sezoně 2018/2019: doma Zlín 5:2, Chomutov 4:1, Olomouc 2:1, Třinec 0:2, Hradec Králové 2:1, Sparta 0:2, Vítkovice 1:0, Mladá Boleslav 0:3, Pardubice 3:4, Karlovy Vary 7:2, Brno 2:3, Liberec 6:2, Plzeň 1:2 po nájezdech – venku Mladá Boleslav 4:3, Pardubice 6:2, Karlovy Vary 4:3 po prodloužení, Brno 1:3, Liberec 0:5, Plzeň 1:4, Sparta 2:1, Zlín 2:5, Chomutov 2:1 po prodloužení, Olomouc 1:3, Třinec 2:4, Hradec Králové 2:3, Vítkovice 3:0, Mladá Boleslav 2:5.

Hráčský kádr HC Verva Litvínov, sezona 2018/2019: Brankáři: Jaroslav Janus (Slovensko), Michael Petrásek, Miroslav Hanuljak, obránci:  Mathias Porseland (Švédsko), Marek Baránek, Jiří Hunkes, Ladislav Romančík (Slovensko), Jan Strejček, Jan Ščotka, David Šesták, Jakub Suchánek, Lukáš Doudera, útočníci: Jakub Černý, Martin Hanzl, Viktor Hübl, Lukáš Kašpar, Peter Jánský, Ondřej Jurčík, František Lukeš, František Gerhát (Slovensko), Juraj Mikúš (Slovensko), Jan Myšák, Jakub Petružálek, Ivan Řehoř, Michal Trávníček, David Tůma, Martin Havelka, Josef Jícha. Hlavní trenér: Milan Razým (narozen 12.10.1961), asistent trenéra: Radim Skuhrovec (narozen 10.5.1974).

Změny v kádru Litvínova - přišli: Jan Ščotka (Pardubice), David Tůma (Kladno), Jaroslav Janus (Liberec), Jakub Petružálek (Třinec), Ladislav Romančík (Trenčín, Slovensko), Miroslav Hanuljak (Most). Během sezony: Jakub Suchánek (HC Dukla Jihlava/Chance liga – hostování do konce ledna), Mathias Porseland (Hämeenlina/Finsko), Lukáš Kašpar (HC Kometa Brno). Odešli: Pavel Kantor (Mladá Boleslav), Jiří Gula (Sheffield, Velká Británie), Zbyněk Sklenička (neznámo), Jakub Čutta (neznámo), Florian Iberer (Újpest, Maďarsko), Karel Pilař (konec kariéry), Tomáš Frolo (Vsetín), Ondřej Havlíček (Štrasburk, Francie), Michael Vandas (Zvolen, Slovensko), Marek Růžička (neznámo), Josef Stříbrný (Sokolov), Lukáš Válek (Litoměřice), Patrik Spěšný (Toruň, Polsko). Během sezony: Karel Kubát (Admiral Vladivostok KHL, Rusko), Daniel Sörvik (Valerenga Oslo/Norsko), Tomáš Matoušek (Banská Bystrica/Slovensko).

Kanadské bodování hokejistů HC Verva Litvínov po 27. extraligovém kole: 1. Jakub Petružálek 20 (3 + 17), 2. František Lukeš 19 (10 + 9), 3. Viktor Hübl 14 (6 + 8), 4. Juraj Mikúš 13 (6 + 7), 5. František Gerhát 12 (4 + 8), 6. Michal Trávníček 11 (6 + 5), 7. Jan Ščotka 10 (4 + 6), 8. Lukáš Válek 9 (8 + 1), 9. Martin Hanzl 7 (2 + 5), 10. Ondřej Jurčík 6 (3 + 3), 11. Karel Kubát 5 (2 + 3), Mathias Porseland 5 (2 + 3), 13. David Tůma 4 (3 + 1), 14. Jan Myšák 4 (2 + 2), 15. Lukáš Kašpar 2 (1 + 1), Tomáš Matoušek 2 (1 + 1), Jiří Hunkes 2 (1 + 1), 18. Lukáš Doudera 2 (0 + 2), 19. Jakub Černý 1 (1 + 0), 20. Jan Kloz 1 (0 +1), Martin Havelka 1 (0 + 1), Jan Strejček 1 (0 + 1), Jakub Březák 1 (0 + 1), David Sörvik 1 (0 + 1), Jakub Suchánek 1 (0 + 1), Marek Baránek 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 26 hokejistů.

Střelci: 10 – F. Lukeš, 8 – Válek, 6 – V. Hübl, J. Mikúš, Trávníček, 4 – Gerhát, Ščotka, 3 – J. Petružálek, Jurčík, D. Tůma, 2 – M. Hanzl, Kubát, Porseland, Myšák, 1 – Kašpar, Matoušek, Hunkes, J. Černý.

Statistiky brankářů: Jaroslav Janus (26 zápasů, 1537 odchytaných minut) - průměr 2,26 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,15. Miroslav Hanuljak (2 zápasy, 22 odchytaných minut) - průměr 2,73 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,86. Petr Kváča (1 zápas, 60 odchytaných minut) - průměr 5,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 86,49.

Sestava Vervy Litvínov v minulém extraligovém kole: Janus - Porseland, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Suchánek, Březák, Romančík - J. Petružálek, J. Mikúš, Kašpar - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Gerhát, Trávníček - D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík. Trenéři: Razým, Skuhrovec.