Zlín nastoupí k druhému zápasu předkola bez Ondráčka a Valenty

Hokejisté PSG Berani Zlín se chystají na druhý zápas předkola play off, kdy se od 19 hodin představí opět na ledě Mladé Boleslavi. Cíl Beranů je jasný; zvýšit střeleckou produktivitu a vyrovnat stav série na 1:1. V sestavě dochází ke dvěma změnám, které si vyžádaly zdravotní důvody. Nehrají Jiří Ondráček a Tomáš Valenta, poprvé nastoupí v předkole play off útočník Šimon Kratochvil a jako sedmý bek je k dispozici Martin Padrnos.
"Střelba byla jedna z věcí, která nám chyběla. Možná na nás dolehl fakt, že jsou to výjimečné zápasy. Vždycky jsme měli kolem třiceti střel, k tomu se musíme dopracovat. Včerejšek je potřeba hodit za hlavu a nastavit tak, abychom hráli hokej, jako celou sezonu. Ten, který nás sem dostal. Ve druhé třetině jsme navíc měli dost vyloučení, to nás stálo dost sil. Každopádně série je těžká, končí až v momentě, kdy někdo vyhraje třikrát," pověděl hlavní trenér Beranů Robert Svoboda po první zápase série.

Přitom začátek duelu Beranům vyšel, hned po úvodním buly mohli jít do vedení. "Vstup do utkání jsme zvládli podle našich představ. Hned při prvním střídání jsme měli gólovou šanci, asi by zápas vypadal jinak, kdybychom dali gól. Bohužel se nám to nepovedlo, pak už to bylo těžké, když nám navíc vypadli dva hráči," řekl kouč směrem k odstoupení ze hry útočníků Jakuba Šlahaře a Jiřího Ondráčka.

"Onderovi se obnovilo zranění, tam to vypadá špatně. Kuba Šlahař měl nějakou nevolnost. Máme náhradní možnosti, jak to vyřešit," sdělil jednapadesátiletý trenér. Zatímco Šlahař nastoupí, kvůli viróze nebude hrát obránce Tomáš Valenta. K týmu se připojil útočník Šimon Kratochvil, který hrál play off v první lize za Přerov a jako sedmý obránce bude na soupisce Martin Padrnos.

Sestava PSG Berani Zlín: Kašík (Štůrala) - Nosek, Freibergs, Gazda, Zbořil, Ferenc, M. Novotný, Padrnos - Dufek, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Krejčík, P. Sedláček, Okál - Š. Kratochvil, Popelka, E. Kulda.  

Druhý zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy 2019 BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín se hraje v úterý  12. března od 19 hodin ve ŠKOENERGO Aréně, sledujte ho v přímém přenosu na televizní stanici ČT sport (komentují Tomáš Jílek, Martin Procházka), dále na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.Program Generali play off Tipsport extraligy 2019 - předkolo:
Série BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín

Pondělí 11. března - 1. zápas: BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 3:1
Úterý 12. března - 2. zápas: BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín (19 hodin)
Čtvrtek 14. března - 3. zápas: PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav  (17 hodin)
Pátek 15. března - případný 4. zápas: PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav (17 hodin)
Neděle 17. března - případný 5. zápas: BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín