čtvrtek 08. prosince 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlín neztratil s Litvínovem ani bod. Verva drží doma šňůru 11 výher

Dvě kola zbývá odehrát do prosincové reprezentační přestávky v Tipsport extralize. Hokejisté PSG Zlín hrají v pátek na ledě Litvínova, zatímco v neděli přivítají v domácím prostředí Vítkovice. Veselý a spol. protrhli minulý víkend černou šňůru osmi proher, když porazili doma Karlovy Vary 1:0 a poté v derby Kometu 4:3. „Hraje se o šest bodů a přejeme si prodloužit vítěznou sérii. V Litvínově bereme jakýkoliv bodový zisk, doma chceme s podporou fanoušků Vítkovice porazit. Výhra bude vítaným impulzem do přestávky,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín. V sestavě Beranů schází vedle dlouhodobě zraněného útočníka Zdeňka Okála i obránce Martin Matějíček, který má z utkání s Brnem naražená žebra.

Litvínov je na domácím ledě velmi těžký soupeř, neboť Verva 11 zápasů v řadě na zimním stadionu Ivana Hlinky neprohrála! Berani neztratili na druhou stranu v letošní sezoně se Severočechy ani bod po výhrách 6:3 venku a 4:1 doma. Zlínu se na Litvínov dlouhodobě daří, doma porazil soupeře třináctkrát v řadě! „Pořád jsou to jen čísla. Je to sice dobrá věc, nicméně nechci tato čísla přeceňovat. Zkrátka někteří soupeři vám hrou vyhovují, jiní zase méně. Doufejme, že máme šanci uhrát body, které potřebujeme. Určitě není náhoda, že je Litvínov v tabulce během sezony hodně nahoře. Poslední zápas v Olomouci se mu nevydařil, ale to byla výjimka,“ řekl Robert Svoboda, který vede zlínské hokejisty společně s Martinem Hamrlíkem.

Zlín si zlepšil náladu v zatím nepříliš úspěšné sezoně dvěma domácími výhrami o minulém víkendu. “Nálada není špatná, ale není lehkovážná. Na hráčích je znát velké odhodlání, kluky stále povzbuzujeme a říkáme, že není stále nic ztraceno,“ uvedl devětačtyřicetiletý kouč.

Veselý a spol. se na utkání pod Krušnými hory během týdne poctivě připravovali. „Hru soupeře jsme si rozebrali na videu, zdůraznili jsme si důležité věci, jakým způsobem hrají atd. Litvínov hraje ofenzivním stylem, má šikovné útočníky. Spoléháme na to, že jsme schopni naší hrou mu konkurovat. Věřme, že jsme se v utkání s Kometou rozstříleli a přidáme další branky. Určitě nejsme bez šance,“ připomněl Svoboda.

Berani vybojovali v letošní sezoně doma dvacet bodů, zatímco venku získali deset. Zlínská družina čeká již čtyři utkání na bodový zisk z cizího ledu. „Při zápasech v Olomouci a Hradci Králové jsme dostali hodně laciné góly, když jsme hráli nezodpovědně. Hráči pochopili, co mají v herním projevu zlepšit,“ vysvětlil Svoboda.

Na marodku přibyl vedle dlouhodobě zraněného útočníka Zdeňka Okála po utkání s Kometou obránce Martin Matějíček. „Po osobním souboji má naražená žebra a momentálně ani netrénuje. Snad se dá v přestávce do pořádku. Jeho místo zaujme Oldřich Horák. Po vítězném utkání s Kometou nemáme důvod dělat změny v sestavě,“ uzavřel Robert Svoboda.

Zlínští hokejisté absolvují v den zápasu ráno rozbruslení na vlastním ledě a dopoledne se vydají na dlouho cestu autobusem pod Krušné hory. Utkání 28. kola Tipsport extraligy HC Verva Litvínov – PSG Zlín se hraje na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově v pátek 9. prosince od 17:30 hodin, sledujte ho na TV Tipsport nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Litvínova v české extralize:
CELKEM: 107 zápasů, 52 – 10 – 3 – 8 – 34, skóre 338:273, 167 bodů
DOMA: 53 zápasů, 37 – 3 – 0 – 4 – 9, skóre 211:109, 106 bodů
VENKU: 54 zápasů, 15 – 7 – 3 – 4 – 25, skóre 127:164, 61 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 11:2, 25. října 1996 v sezoně 1996/1997
Nejvyšší prohra doma: 2:6, 28. prosince 1997 v sezoně 1997/1998
Nejvyšší vítězství venku: 6:3, 12. prosince 1993 v sezoně 1993/1994, 11. září 2016 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší prohra venku: 0:7, 10. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:2 po nájezdech, 4:1, venku 0:4, 2:3 v prodloužení. Letošní sezona 2016/2017: Zlín venku 6:3 – doma 4:1.

Výsledky hokejistů Litvínova v letošní sezoně 2016/2017: doma Zlín 3:6, Chomutov 2:4, Hradec Králové 3:2 po nájezdech, Vítkovice 2:0, Sparta 5:1, Liberec 3:2 po prodloužení, Pardubice 2:0, Hradec Králové 3:2 po prodloužení, Olomouc 3:2 po nájezdech, Mladá Boleslav 3:2, Brno 3:2 po prodloužení, Karlovy Vary 2:1 po prodloužení, Plzeň 2:0 – venku Olomouc 3:1, Třinec 1:2, Mladá Boleslav 4:3 po prodloužení, Brno 1:7, Karlovy Vary 3:1, Plzeň 4:3, Zlín 1:4, Třinec 3:2 po prodloužení, Chomutov 4:2, Hradec Králové 3:0, Vítkovice 1:4, Sparta 0:3, Liberec 2:1, Pardubice 3:2, Olomouc 1:7.

Kanadské bodování hráčů Vervy po 27. extraligovém kole: 1. František Lukeš 25 (11 + 14), 2. Viktor Hübl 21 (9 + 12), 3. Robin Hanzl 17 (5 + 12), 4. Tomáš Pavelka 11 (4 + 7), Daniel Sörvik 11 (4 + 7), 6. Miloslav Hořava 10 (5 + 5), Jakub Černý 10 (5 + 5), 8. Martin Hanzl 8 (5 + 3), 9. Kristian Reichel 8 (2 + 8), 10. Richard Nejezchleb 7 (2 + 5) atd.

Statistiky brankářů: Jaroslav Janus (22 zápasů) - průměr 1.68 golů na zápas, úspěšnost 93.63 %, Michael Petrásek (1 zápas) – průměr 3.00 gólů na zápas, úspěšnost 91.18 %, Jaroslav Hübl (4 zápasy) - průměr 3.47 golů na zápas, úspěšnost 86.41 %, Tomáš Halász (2 zápasy) – průměr 6.00 gólů na zápas, úspěšnost 78.38 %.

Sestava Litvínova v minulém extraligovém kole: J. Hübl - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský.