Zlínský hokej měl výrazné zastoupení v mládežnických reprezentačních výběrech

Hned dvanáct hokejistů HC PSG Zlín se objevilo v listopadové přestávce v reprezentačních týmech České republiky v mládežnických kategoriích. O účast na mistrovství světa hokejistů do dvaceti let bojuje útočník Pavel Sedláček, který v letošní sezoně odehrál šest zápasů v seniorské extralize. Ve výběru do 19 let se objevili brankář Martin Svoboda, obránce Lukáš Buchta a útočník Filip Stránský. V sedmnáctce hráli obránce Petr Procházka a útočník Michal Gago a ve výběru do 16 let útočník Jiří Karafiát. Na přípravném kempu pro nadcházející Univerziádu v Itálii se představilo i kvarteto zlínských juniorů vysokoškoláků, a to útočníci Lubomír Kovařík, Dominik Matula, Vít Mika a obránce Mikuláš Zbořil. Zlínský klub měl rovněž zastoupení v ženském hokeji, ve výběru České republiky dívek do 15 let byla nominována dvanáctiletá Natálie Mlýnková!
O šanci zahrát si na světovém šampionátu hokejistů do 20 let na přelomu roku ve švédském Malmö bojuje zlínský útočník Pavel Sedláček. Tento devatenáctiletý forvard nastoupil v seniorské extralize ke 13 zápasům. Nyní odehrál generálku juniorské reprezentace před vrcholem sezony, kterou byl Turnaj čtyř v ruském Novogorsku. Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta nakonec obsadili čtvrté místo, když v celém turnaji získali pouze bod za remízu s Finskem po šedesáti minutách.

„Pavel Sedláček je spíše obranný typ a velmi dobrý hráč do defenzivy. Na začátku sezony příliš nehrál, ale poté dostal šanci a rozhodně si nevedl špatně. Nastupoval ve čtvrtém útoku s křídly Jirkou Ondráčkem a Béďou Köhlerem. Jeho výkonnost šla v říjnových extraligových zápasech nahoru. Nyní záleží, zda ho trenér reprezentační dvacítky vybere do konečné nominace na světový šampionát,“ uvedl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Zlínský hokej měl zastoupení rovněž v ženském hokeji, neboť reprezentační pozvánku do národního týmu dívek do 15 let obdržel Natálie Mlýnková (ročník narození 2001). Dvanáctiletá Mlýnková, která v klubu PSG Zlín hraje za starší žáky, jezdí na reprezentační srazy od svých 10 let!

Přehled hokejistů HC PSG Zlín v mládežnických reprzentačních výběrech České republiky během listopadové extraligové přestávky:

ČR U20: útočník Pavel Sedláček (soutředění v Rokycanech, Turnaj čtyř v ruském Novogorsku). 8. – 10. listopadu

ČR U19: brankář Martin Svoboda, obránce Lukáš Buchta, útočník Filip Stránský (tři přípravné zápasy s Finskem v Roudnici nad Labem a Litoměřicích), 7. – 9. listopadu

ČR U17: obránce Petr Procházka, útočník Michal Gago (soustředění ve Slaném, tři přípravné utkání s Finskem v Hammenkyro, Parkano a v Tampere), 8. – 10. listopadu

ČR U16: útočník Jiří Karafiát (soustředění v Třemošné, tři přípravné zápasy se Švýcarskem v Rokycanech, Plzni a Třemošné), 8. – 10. listopadu

Univerziáda: obránce Mikuláš Zbořil, útočníci Lubomír Kovařík, Dominik Matula, Vít Mika (třetí přípravný kemp ve Slaném pro Zimní světovou univerziádu, která se bude konat v prosinci v Trentinu), 4. listopadu.

ČR ženy U15: útočnice Natálie Mlýnková (soustředění v Roudnici nad Labem), 8. - 10. listopadu

Junior Pavel Sedláček bojuje o účast na mistrovství světa dvacetiletých, které proběhne na přelomu roku ve Švédsku.

Zlínská hokejistka Natálie Mlýnková, útočnice reprezentace České republiky do 15 let

Natálie Mlýnková, mladá reprezentantka žen U15 let.