neděle 21. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlomí Berani pod Ještědem nepříznivou bilanci s Bílými Tygry?

Tipsport extraliga pokračuje v neděli 21. ledna kompletním programem sedmi zápasů 42. kola. Hokejisté Aukro Berani Zlín se představí od 15 hodin na ledě týmu Bílí Tygři Liberec. Zlínský tým získal z venkovního tripu zatím stoprocentní bodový zisk za vítězství 3:2 v Pardubicích a nyní se pokusí bodovat i pod Ještědem. Beranům se v Liberci v poslední době příliš nedaří, už tři sezony zde čekají na body a v posledních pěti zápasech vyšli na severu Čech naprázdno. Ukončí svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík v dnešním odpoledni tuto nepříznivou sérii?

Zlínští hokejisté zůstali po výhře 3:2 nad Dynamem v Pardubicích, přenocovali v hotelu Euro a před polednem absolvovali v městě perníků hodinový trénink. Scházel na něm obránce Tomáš Žižka, který se odpojil kvůli zranění od mužstva a do utkání v Liberci nezasáhne. Žižka odehrál v pátek jako patnáctý hokejista v české extralize jubilejní 1 000. zápas!

Berani vybojovali v důležitém zápase na východě Čech tříbodovou výhru, když vítězný gól vstřelil se štěstím v 54. minutě obránce Jakub Ferenc. „Ve třetí třetině Pardubice přidaly, byly aktivnější a vytvořily si tlak, zatímco my jsme naopak byli pasivní, což jsme rozhodně nechtěli. Vypadalo to, že zápas skončí remízou, ale šťastný gól na naší straně rozhodl. Vítězství je pro nás velmi dobré,“ hodnotil zápas Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Zlínská družina se vydala po sobotním obědě pod Ještěd, kde nocovala v hotelu Arena v blízkosti multifukční arény. Bílí Tygři nejsou pro Zlín příliš oblíbeným soupeřem především na severu Čech. Zlínští nebodovali v pěti zápasech za sebou a rovněž v letošní sezoně nedokázali slibně rozehraný zápas dotáhnout do úspěšného konce. Veselý a spol. vedli ještě ve 47. minutě 2:0, aby nakonec prohráli gólem z poslední minuty! Berani se radovali naposledy v Liberci 30. ledna 2015, tehdy vyhráli nad Bílými Tygry fotbalovým výsledkem 1:0 po gólu Petra Holíka.

Zlín vede ve vzájemných zápasech letošní sezony s Tygry 5:4 na body, neboť v úvodním zápase na domácím ledě vyhrál 3:2 po prodloužení gólem Antonína Honejska a v odvetě se radoval z výhry 4:3.

Liberec po loňské finálové účasti v play off neprožívá zrovna úspěšnou sezonu, Bílí Tygři jsou na nepostupových příčkách do předkola play off, momentálně jim patří dvanácté místo s jednapadesáti body a dvoubodovým odstupem na desátou příčku.

Berani absolvovali v neděli od 9 hodin rozbruslení v liberecké aréně. V sestavě se neobjeví zraněný obránce Tomáš Žižka, k dispozici bude při absenci Martina Matějíčka (viróza, antibiotika) pouze šest beků. Zdravotní problémy má i útočník Jiří Ondráček a nad jeho startem v odpoledním utkání visí otazník. V obraně dostane příležitost mladý bek Martin Padrnos, na soupisce se objeví rovněž juniorský útočník Štěpán Fryšara.

Utkání 42. kola Tipsport extraligy Bílí Tygři Liberec – Aukro Berani Zlín se hraje v Home Credit Areně v neděli 21. ledna v 15 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Liberce v české extralize:
CELKEM: 63 zápasů, 22 – 3 – 3 – 4 - 31, celkové skóre 156:188, 80 bodů
DOMA: 32 zápasů, 16 – 2 – 1 – 1 - 12, celkové skóre 87:81, 54 bodů
VENKU: 31 zápasů, 6 – 1 – 2 – 3 – 19, celkové skóre 69:107, 26 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:3, 21. září 2008 v sezoně 2008/2009, 1. února 2013 v sezoně 2012/2013
Nejvyšší prohra doma: 0:5, 22. listopadu 2016 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší vítězství venku: 4:0, 1. prosince 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 0:6, 25. ledna 2009 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 1:3, 2:1 – venku 1:5, 4:8. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 0:4, 2:4 – Zlín doma 0:5, 2:3. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 2:3 – doma 3:2 po prodloužení, 4:3.

Výsledky Liberce v letošní sezoně 2017/2018:
doma Hradec Králové 3:0, Zlín 3:2, Mladá Boleslav 3:1, Chomutov 1:4, Pardubice 4:1, Vítkovice 2:1, Olomouc 3:2 po nájezdech, Třinec 5:3, Sparta 5:4 po prodloužení, Brno 4:3, Plzeň 2:5, Hradec Králové 5:4 po nájezdech, Litvínov 4:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 4:3 po nájezdech, Pardubice 4:3, Vítkovice 1:4, Litvínov 5:1 – venku Litvínov 0:2, Olomouc 0:3, Třinec 2:5, Sparta 1:7, Brno 2:7, Plzeň 1:5, Hradec Králové 1:3, Litvínov 3:2 po nájezdech, Zlín 2:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 1:3, Chomutov 4:3 po prodloužení, Pardubice 1:5, Jihlava 2:0, Vítkovice 2:3, Zlín 3:4, Olomouc 1:4, Třinec 3:2 po nájezdech, Sparta 0:3, Brno 2:3, Jihlava 2:0, Plzeň 2:4, Hradec Králové 1:3.

Kanadské bodování hokejistů Bílí Tygři LIberec po 41. extraligovém kole: 1.  Martin Bakoš 29 (8 + 21), 2. Petr Jelínek 26 (12 + 14), 3. Marek Kvapil 25 (10 + 15), 4. Martin Ševc 17 (1 + 16), 5. Dominik Lakatoš 15 (8 + 7), Lukáš Krenželok 15 (8 + 7), 7. Michal Bulíř 14 (9 + 5), 8. Jan Ordoš 13 (7 + 6), 9. Tyler Redenbach 12 (7 + 5), 10. Lukáš Jašek 11 (5 + 6), 11. Filip Pyrochta 9 (3 + 6), 12. Adam Jánošík 8 (6 + 2), 13. Petr Kolmann 7 (2 + 5), 14. Ladislav Šmíd 6 (1 + 5), 15. Jan Stránský 5 (4 + 1), 16. Tomáš Havlín 4 (1 + 3), 17. Lukáš Derner 3 (1 + 2), 18. Milan Bartovič 2 (1 + 1), 19. Michal Plutnar 2 (0 + 2), Jaroslav Vlach 2 (0 + 2), 21. Adam Dlouhý 1 (1 + 0), Mário Bližňák 1 (1 + 0), 23. Lukáš Vantuch 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 23 hráčů.

Střelci: 12 – P. Jelínek, 10 – Kvapil, 9 – Bulíř, 8 – Bakoš, Lakatoš, L. Krenželok, 7 – Ordoš, Redenbach, 6 – Jánošík, 5 - Jašek, 4 – Stránský, 3 – Pyrochta, 2 – Kolmann, 1 – Ševc, Šmíd, Havlín, Derner, Bartovič, A. Dlouhý, Bližňák.

Statistiky brankářů: Roman Will (33 zápasů, 1811 odchytaných minut) - průměr 2,72 gólů na zápas, procento úspěšnosti 90,06. Jaroslav Janus (10 zápasů, 508 odchytaných minut) - průměr 3,07 gólů na zápas, procento úspěšnosti 88,24. Aleš Stezka (2 zápasy, 100 minut) - průměr 4,20 golů na zápas, procento úspěšnosti 86,79.

Sestava Liberce v minulém extraligovém kole: Will - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Derner, Maier, Šmíd - Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, Bližňák, M. Kvapil - Lakatoš, Redenbach, Jašek - D. Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.