středa 01. listopadu 2023 | Adam Čuba

Třetí výhra v řadě! Berani srazili Prostějov a šestku mají na dostřel

Naši Berani po veliké bitvě porážejí Prostějov 5:4 a přibližují se elitní ligové šestce! Výhru trefil v 59. minutě parádní brankou kapitán Bedřich Köhler, dvěma body zazářili i Jakub Šlahař a Nicolas Werbik.

5:4
(2:2, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Suhrada (Werbik, Novák), 5. Werbik, 31. Šlahař (Zbořil), 34. Süss (Kindl, Šlahař), 54. Köhler – 7. Venkrbec (Pěnčík, Drtil), 12. Illéš (Račuk, Z. Doležal), 34. J. Veselý (Šidlík, Hanousek), 59. Fronk (Krejčí). Rozhodčí:Grygera, Mejzlík – Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2385. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas (A), Salonen, Suhrada, Zbořil, M. Novotný, Talafa, Čáp – Keränen, Salmio, Paukku – Süss, Kindl, Šlahař – Sadovikov, Werbik, Novák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Halouzka) – Hanousek, Šidlík, Pěnčík, Drtil, Krejčí, Forman, Kloz – Fronk, Hašek, V. Burian (A) – J. Veselý, Račuk, Illéš – Slanina, Pitule, Z. Doležal – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).

Hned v první třetině se s brankami doslova roztrhl pytel. Ale postupně. Zápas se hrál ve vysokém tempu, k vidění bylo spousta soubojů, střeleckých pokusů oba týmy dohromady vyslaly padesát. První radost přišla už po dvou minutách, na modré se ukázkově napřáhl Jiří Suhrada, jenž propálil vše co mu stálo v cestě. O pár minutek později bylo ještě veseleji, šťastného odrazu po Hanouskově chybě využil Nicolas Werbik.

Jestřábi se ale nevzdali, ještě v úvodní desetiminutovce propálil clonu před Hufem Matouš Venkrbec. Následovala prostějovská přesilovka. Doležal ještě trefil beton, Jakub Illéš z prostoru před brankovištěm už ale trefil přesně – 2:2.

V dalším průběhu třetiny se oběma týmům ještě podařilo soupeře pořádně zmáčknout, pálil třeba při chuti hrající Suhrada, na druhé straně se rána nepovedla Hanouskovi, čímž ale paradoxně vytvořil velikou šanci. Vyzdvihnout také musíme obětavost našich borců, několik ran se podařilo zablokovat. Největší možnost schytal Pavel Sedláček.

Druhá třetina byla z našeho pohledu velmi dobrá. Už v úvodu přišlo několik střel, v zajímavém přečíslení se objevili Sadovikov a Novák, puk na bránu hrnul Süss. Ani přesilovka nebyla vůbec špatná, nicméně bez úspěchu.

Pak už jsme se dočkali! Do střelecké pozice si najel Jakub Šlahař a opět parádně trefil – 3:2. Bohužel, vedení nemělo dlouhého trvání. Při signalizované výhodě Jestřábi Berany zamknuli v pásmu, tlačili, a nakonec Jan Veselý dopravil puk z bezprostřední blízkosti do brány. Tohle byl přitom snad jediný pořádný prostějovský pobyt v pásmu za celou třetinu.

Nebylo nutné smutnit, v podstatě hned totiž přišla odpověď, podobně jako Šlahař si z druhé strany najel Kindl, kotouč ještě tečoval Jan Süss a Berani opět vedli – 4:3.

Třetí třetina byla ještě pořádně dramatická. Berani zuby nehty drželi vedení, zahráli si i další dvě přesilovky. Za naše barvy zmiňme přečíslení Werbika, za Prostějov především samostatný únik Jana Veselého.

Samotný závěr byl ještě strhující. Mimořádně důležitý gól dal po individuálním průniku a parádní kličce kapitán Bedřich Köhler! Následovala tutovka Fronka, pak ještě jednou hrozil Jiří Fronk, vylákal si Hufa z brány, kotouč zastavil na čáře Sedláček. Jenže… Rozhodčí šli k videu a prokázalo se, že puk byl v síti. Stav byl rázem zase o gól – 5:4.

Berani poslední minutu a půl ubojovali s vypětím všech sil. Zaslouženě tedy zapisují třetí výhru v řadě, přeskakují Prostějov v tabulce a elitní šestku už mají na dostřel. Definitivně uzmout post zaručující přímý postup do play off mohou Berani už v sobotu, vyrážejí totiž do Kolína. Úvodní bily je naplánováno na 17:00.

Petr Leška (Berani Zlín): Dneska to byl výborný zápas, přijel kvalitní soupeř. My jsme měli dobrý vstup do utkání, soupeř dokázal vyrovnat. Od druhé třetiny to byl vyrovnaný hokej nahoru dolů, byly tam pěkné kombinační akce. Řekl bych, že diváci mohli být spokojení. No a my jsme spokojení s výsledkem.