středa 14. února 2024 | Adam Čuba

Těsné utkání v Třebíči rozhodlo prodloužení, Berani si odvážejí bod

I druhé utkání na ledě Třebíče se v letošní sezoně muselo prodlužovat. Berani dnes v souboji s Horáckou Slávií předvedli dobrý výkon a sahali i na výhru, soupeř ale nakonec vyrovnal a otočil skóre v prodloužení. Jediným úspěšným žlutomodrým střelcem byl Denis Kindl, který vsítil osmý gól v sezoně, velmi dobrý výkon předvedl i brankář Daniel Huf. Náš tým se nyní i přes prohru posouvá zpět na šesté místo, které se budeme snažit uhájit v pátek při domácím derby se Vsetínem! Třaskavý duel startuje v tradičních 17:30.

2:1p
(0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 49. Bittner (Psota, Vodný), 63. Dočekal – 40. Kindl (Köhler, Süss). Rozhodčí: Bejček, Miczka – Polák, Teršíp. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: .1113 Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Štebih, Baláž, Vodička, Furch, Poizl, Kříž – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Ferda (A), Michálek, Vodný – Malý, Ondráček, Maty. Svoboda – Kučera, Frömel, Matě. Svoboda.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Suhrada, Talafa, M. Novotný – Novák, Holík, Paukku – M. Lang, Werbik, Salmio – Kindl, Süss, Tomi – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C).

Do první obrovské šance zápasu se dostal už v úvodním střídání Petr Holík, jenž před Mičánem zkusil backhandovou kličku a natrefil pravou tyč. Brankáře domácího týmu následně protáhl i Salmio ranou z levé strany, ve velmi dobré pozici byl také Jan Süss, jenž to zkoušel podobně jako Holík a stejně jako jeho spoluhráč trefil pravou tyčku. Pár zajímavých pozic měla i Třebíč, Daniel Huf byl však jistý a žádný puk za svá záda nepustil.

I ve druhé třetině se oba celky snažily hrát útočný hokej. Ve 22. minutě dostali Berani možnost zahrát si přesilovou hru, největší šanci si ale paradoxně vytvořil Dočekal, jenž ujížděl na Hufa. Zlínský gólman si nakonec nadvakrát poradil, pomohl mu i vracející se Lang. Stejný hráč, tedy ostrosltřelec Martin Dočekal, se po chvíli dostal k další střele, tentokrát však pomohla branková konstrukce našemu týmu. Ze zlínských šancí zmiňme ještě ránu Stefana Warga nebo průnik Martina Langa, na druhé straně nebezpečně hrozil obránce Malý, jenž podpořil útočnou akci z druhé vlny.

Nakonec jsme se přeci jen dočkali gólu, v závěru prostřední části hry pronikl do pásma Denis Kindl, jenž šikovně mířenou ranou z mezikruží překonal Jana Mičána – 1:0.

Třetí třetinu zahájili Berani aktině, párkrát ke druhému gólu moc nechybělo. Blízko byl třeba dorážející Werbik, tomu se ale kotouč nabalil na hůl a urostlý centr tak nezakončil ideálně. Následovalo zlínské oslabení, to každopádně naši hokejisté zvládli na jedničku, dokonce se párkrát pokusili zahrozit a Aleksi Salonen ihned po návratu z trestné lavice skočil do šance, zvolil prudkou střelu a prověřil soupeřova brankáře.

Když byl ve 49. minutě vyloučen Jesse Paukku, Třebíč se bohužel dočkala odpovědi. Úspěšným střelcem se stal Ladislav Bittner, zkušený útočník se už po dvaceti vteřinách přesilové hry dostal k dorážce, kterou poslal kotouč nekompromisně do Hufovy sítě.

Horácká Slavie cítili šanci a chvíli byli lepším celkem, zanedlouho se ale hra znovu vyrovnala. Oba celky se snažily zápas ještě rozhodnout, za Zlín byl blízko třeba Zdeněk Čáp se svou ranou.

Šlo se do prodloužení. To nakonec trvalo dvě minuty a třicet sedm vteřin, z první vážnější pozice se prosadil Martin Dočekal, který dostal na levém křídle trestuhodně mnoho prostoru – 2:1.