neděle 11. prosince 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani zásluhou hattricku Říčky porazili v dramatické bitvě Vítkovice

Hokejisté PSG Zlín porazili v utkání 29. kola tým HC Vítkovice Ridera 4:3 po samostatných nájezdech a vyhráli třetí domácí zápas v řadě. Moravská bitva nabídla dramatickou bitvu. Hrdinou utkání se stal havířovský odchovanec Robert Říčka, který zaznamenal hattrick a rozsekl nájezdy. Zlín v utkání třikrát vedl, ale Ostravané vždy dokázali srovnat krok. Hosté odpověděli na třetí gól před závěrem základní hrací doby v čase 57:50 minuty. V prodloužení se střídaly rušné momenty na obou stranách, ale o bonusovém bodu pro Zlín rozhodly až samostatné nájezdy. Branky zaznamenali Robert Říčka 3 a Miroslav Blaťák. Extraliga má nyní týdenní přestávku, rozběhne se opět v úterý 20. prosince. Veselý a spol. hrají v Mladé Boleslavi.

29. kolo / neděle 11. 12. 2016 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
4:3sn
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. min Blaťák (P. Holík, Žižka), 16. Říčka (Honejsek, Blaťák), 52. Říčka (Bukarts), rozhodující nájezd Říčka - 14. Tybor (Kolouch, Hrbas), 36. Stastny (Klok), 58. Kolouch (D. Krenželok, Vandas). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 4 433. Střely na branku: 41:37. Zblokované střely: 14:8. Hity: 8:11. Vhazování: 34/70 (49%) - 36/70 (51%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, O. Horák, Blaťák, Bořuta, Žižka - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Bukarts, Honejsek, Kubiš - J. Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Popelka, Chytil, Goiš - od 22. min Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (na nájezdy Dolejš) - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, D. Krenželok, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Hudeček, Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, Illéš, E. Němec. Trenéři: Petr, Trnka, V. Vůjtek st.

Samostatné nájezdy - I. série: Honejsek +, Tybor +, II. série: Bukarts -, Kucsera -, III. série: Říčka +, Roman -

Nejlepší hráči utkání: Robert Říčka - Yan Stastny.

Martin Hamrlík (trenér PSG Zlín): „Měli jsme hrozné štěstí. Kromě třetí třetiny, než si vzali oddechový čas, to bylo to, co bychom chtěli hrát. Jinak nemusíte být Gretzky, abyste poznali, že jsme neměli vůbec benzín. Kdybychom měli nějakou šťávu, tak by zápas pro nás mohl vypadat líp, ale od toho se to celé odráželo. Fyzička nebyla a musíme využít volného času a natrénovat to. Protože jsme každý souboj prohráli, v panice jsme odhazovali puky a z toho jsme darovali soupeři dva góly. Nevím jestli nás stála tolik sil cesta do Litvínova, ale měli bychom to zvládnout. Tady vidím největší problém, měli bychom tu fyzičku dohnat. Jinak se kluci snažili, makali, hráli na krev, ale musíme to zvednout. Měli jsme štěstí, uhráli jsme nakonec dva body, ale to v dalších zápasech nemusíme mít.“

Pavel Trnka (trenér HC Vítkovice Ridera): „Úvodní dvě třetiny byly z naší strany docela solidní. Bohužel jsme se gólově neprosadili. Do třetí třetiny jsme měli špatný vstup a v konečné fázi potom prodloužení a nájezdy, kde už je trochu o štěstí. Co nás tíží a tížilo už v posledním zápase v Lize mistrů, tak to jsou před brankové prostory. Z těch jsme dostali bohužel dva góly. Jsme ale rádi, že jsme bodovali.“