pátek 22. září 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Kouzlo výher nad Litvínovem trvá. Patnáctý zářez režírovali bratři Bukartsové

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 6. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Verva Litvínov 3:2 a vybojovali první letošní body na domácím ledě. Berani natáhli vítěznou šňůru domácích výher nad Litvínovem již na patnáct zápasů v řadě! Severočeši nevyhráli ve Zlíně dlouhých sedm let, naposledy se radovali z výhry v lednu 2010. Zlín šel do vedení již v 6. minutě, ale hosté srovnali krok. Domácí strhli vedení na svou stranu ve 46. minutě, ale Verva tři minuty před třetí sirénou podruhé vyrovnala. Vítězný gól pro zlínské barvy přišel 38 vteřin před sirénou! Branky dali Rihards Bukarts, Roberts Bukarts a Pavel Kubiš. Zlín hraje v neděli 24. září na ledě Olomouce.

6. kolo / pátek 22. 9. 2017 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC VERVA Litvínov Litvínov
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. min Rihards Bukarts (Illo), 46. Roberts Bukarts (J. Ondráček), 60. Kubiš (Popelka) - 27. M. Hanzl (Černý), 57. Lukeš (V. Hübl). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 308. Střely na branku: 27:22. Zblokované střely: 9:5. Hity: 11:16. Vhazování: 24/57 (42%) - 33/57 (58%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Žižka, Valenta - J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Popelka, Klhůfek - Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC VERVA Litvínov: Kantor - Sörvik, Dietz, Gula, L. Doudera, Pilař, Baránek, Sklenička - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Matoušek, M. Hanzl, Černý - Jurčík, Válek, Trávníček - Nicholls, M. Hořava, Nejezchleb. Trenéři: Rulík, Stránský.

Nejlepší hráči utkání: Roberts Bukarts - Pavel Kantor.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "V první třetině jsme byli trochu lepší a zaslouženě jsme šli do vedení. Ve druhé části se to ale srovnalo, našim kiksem jsme Litvínov dostali do zápasu a pak už to bylo vyrovnané. Možná měl soupeř i více šancí než my, zatímco my jsme byli šťastnější. Máme tři body, došli jsme k nim, ani nevíme jak. Kluci zabojovali, snad se jim po vítězství zvedne psychika.“

Radim Rulík (hlavní trenér HC Verva Litvínov): „Dostali jsme zbytečné branky a dalo se jim předejít. První gól byla špatná organizace, druhý zase brejk, na což jsme se upozorňovali. Nedostřídali jsme a soupeř nám ujel. Postupně jsme se dostávali do zápasu, vsadili jsme na aktivitu a zaslouženě vyrovnali. Závěr zápasu jsme ale nezvládli a hrubá chyba v obranném pásmu dala soupeři možnost rozhodnout. Je to velká škoda.“