neděle 09. prosince 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vedli nad Kometou, ale hosté předvedli obrat a berou tři body

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 26. kola Tipsport extraligy s týmem HC Kometa Brno 1:4 a připsali si druhou prohru v řadě. Berani měli raketový nástup do utkání, neboť v deváté vteřině šli před vyprodaným hledištěm do vedení, ale poté režii utkání převzal úřadující mistr. Kometa rychle srovnala a zásluhou dvou gólů Martina Dočekala vedla ve 35. minutě již dvoubrankovým náskokem. Hosté ještě zvýšili náskok za necelou minutu zásluhou již druhé využité přesilovky a odvezli si ze Zlína zasloužení tříbodové vítězství. Jediný gól zaznamenal Jiří Ondráček. Extraliga má nyní reprezentační pauzu a naplno se rozběhne opět ve středu 19. prosince, Zlín hraje doma s vedoucím Třincem.

26. kolo / neděle 9. 12. 2018 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
1:4
(1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. min J. Ondráček (Kubiš, Fořt) - 5. L. Horký (Mallet, J. Hruška), 13. Dočekal (Štencel, O. Němec), 35. Dočekal (L. Čermák, Gulaši), 36. Mueller (P. Holík, O. Němec). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - V. Hanzlík, O. Polák. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 000 (vyprodáno). Střely na branku: 28:38. Zblokované střely: 8:7. Hity: 8:7. Vhazování: 32:34. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Berani Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Gazda, Valenta, Ferenc - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Honejsek, Herman - Werbik, Fryšara, Lakatoš - Šlahař, P. Sedláček, E. Kulda. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Kometa Brno: Kašík - O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Nalec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, Plekanec, Plášek - Mallet, J. Hruška, L. Horký - Kóhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Horáček.

Nejlepší hráči utkání: Jiří Ondráček - Peter Mueller.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín: "Musíme poděkovat divákům, neboť vytvořili skvělou atmosféru a poprvé v sezoně bylo vyprodáno. Od polovinu zápasu jsem stáhli hru na tři pětky a kluci toho měli plné zuby. Kometa byla lepší ve všech směrech, výsledek tomu odpovídá. Prohra nás mrzí, musíme poslední dva zápasy hodit rychle za hlavu. Přitom v Olomouci byl výkon daleko lepší než dnes. V přestávce potrénujeme, vyčistíme si hlavy a připravíme se na další důležité zápasy, která nás čekají."

Kamil Pokorný (asistent trenéra HC Kometa Brno):: "Sice jsme dostali neskutečně rychlý gól, ale ten nás nezlomil. Postupem času jsme byli lepším týmem a otočili jsme výsledek. Po čtyřiceti minutách jsme měli komfortní náskok. Utkání jsme vyhráli zaslouženě. Hráčům děkujeme, protože podali koncentrovaný výkon. Nesmím zapomenout ani na fanoušky, kteří byli slyšet celou dobu a vytvořili vynikající atmosféru.“