Berani srazili potřetí v sezoně Bruslaře a slaví doma další výhru

Hokejisté PSG Berani Zlin porazili v utkání 39. kola Tipsport extraligy 2019/2020 tým Bruslařský klub Mladá Boleslav 4:1 a vyhráli doma šestý z posledních sedmi zápasů. Svobodova družina je v letošní sezoně se Středočechy stoprocentně úspěšná. Diváci čekali na góly až do 25. minuty. Berani se ujali vedení, ale hokejisté z města automobilů rychle odpověděli vyrovnávacím gólem za pouhých 28 vteřin. Zlínští šli opět do vedení ve 32. minutě a ve třetí třetině přidali ještě dva góly. Žižka a spol. vyhráli už devátý z posledních dvanácti utkání. Branky zaznamenali Zdeněk Okál, Jan Dufek, Ralfs Freibergs a Martin Novotný. Zlín hraje v neděli 26. ledna od 17:20 hodin doma s Energií Karlovy Vary.
39.kolo, pá 24.1.2020, ZS Luďka Čajky, Zlín
Zlín
Ml.Boleslav
4:1
(2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. min Okál, 32. Dufek (D. Nosek, Köhler), 45. Freibergs (Okál), 47. M. Novotný (Claireaux, Ferenc) - 25. O. Najman (P. Kousal, Ševc). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 248. Střely na branku: 27:25. Zblokované střely: 9:8. Hity: 7:7. Vhazování: 33/55 (60%) - 22/55 (40%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Kašík - D. Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Řezníček, M. Novotný, Matyáš Hamrlík - Claireaux, Fořt, Herman - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Fryšara, Köhler - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš (A). Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Krošelj - Ševc (C), Hrbas, Pláněk, Hrdinka, Fillman, Klikorka, od 23. min navíc Kurka - J. Stránský, A. Zbořil, Skalický (A) - D. Šťastný, Jeglič, G. Szturc - Grim, Bičevskis, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík, Patera.

Podrobnou textovou on-line reportáž z utkání najdete na tomto odkazu: http://www.onlajny.com/match/index/date/2020-01-24/id/270034

Nejlepší hráči utkání: Zdeněk Okál - David Šťastný.

Nejlepší tři hráči podle www.hokej.zlin.cz: Zdeněk Okál, Martin Novotný, Libor Kašík.

Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Na začátku zápasu nám hodně pomohla ubráněná téměř dvouminutová přesilovka soupeře pět na tři. Důležitým momentem bylo, že jsme za vyrovnaného stavu šli do vedení. Psychická výhoda byla poté na naší straně. Jsme spokojeni s předvedenou hrou a opět nás podržel brankář Kašík. Zápas byl stále otevřený až do chvíle než jsme přidali třetí branku, neboť Boleslav stále hrozila z brejků. Jsme rádi, že jsme duel dotáhli do vítězného konce a těší nás zisk tří bodů."

Pavel Patera (trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): "Hodnocení utkání z naší strany je jednoduché. Pokud nebudeme chodit před brankoviště soupeře a nebudeme hrát hokej jako před nedávnem, rychle vypadneme z elitní šestky. A za chvíli můžeme vyklidit i pozice z desítky pro play off. Je potřeba si vzít montérky a začít tvrdě pracovat. Zkrátka chodit do prostoru, kde to bolí a ne hrát pouze v rozích kluziště."

Fotogalerie