čtvrtek 24. října 2019 | Vojtěch Jurák

Trpká prohra. Dorostenci padli s Olomoucí gólem v poslední minutě

Přestože mladí Berani sahali v Olomouci po bodech, nakonec ze zápasu odcházejí s prázdnou. Po nepříliš povedené první třetině zlínští dorostenci na Hané zabrali a během druhé části otočili skóre z 0:2 na 3:2. V závěrečné třetině však Olomouc srovnala stav a posléze vstřelila i čtvrtou, rozhodující branku. Do konce tou dobou zbývalo přesně 59 vteřin. Na tuto trefu už Zlínští nedokázali odpovědět, a tak vůbec poprvé v sezoně prohráli druhý zápas po sobě. Další šanci na body budou mít mladí Berani v sobotu, kdy se na domácím ledě utkají s Vítkovicemi.

13. kolo / čtvrtek 24. 10. 2019 / 18:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
4:3
(2:0, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Přidal (Zelinka), 19. Ruda (Přecechtěl), 47. Zelinka (Přidal), 60. Přecechtěl (Fasner, Ruda) – 26. Lavička (Tomeček), 28. Gerych, 33. Frömel (Hoferek, Burian). Rozhodčí: Blaževič – Lounová, Rychlý. Vyloučení: 2:2, navíc Ruda (OLO) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

HC Olomouc: Špunar – Nesvadba, Holcman, Drábek, Přecechtěl, Stratil, Pekr – Havel, Zelinka, Přidal, Lajoš, Macháč, Masare, Fasner, P. Ševčík, Prísažný, Ruda

Berani Zlín: Hamrla – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek – Broža, Tomeček, T. Ševčík, Gerych, Mojžíš, Heš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel, Jecho, Lavička