středa 08. ledna 2020 | Vojtěch Jurák

Dorostenci neudrželi vedení proti Plzni a prohráli podruhé po sobě

Ani ve druhém zápase v novém roce dorostenci neurvali body. Proti Plzni přitom měli nakročeno velmi dobře – v první třetině se trefili Adam Jecho a Robin Gerych, díky čemuž Zlínští vedli o dvě branky. Ve zbytku utkání však stříleli góly už jen Západočeši. Ve druhé třetině nejprve skóre dorovnali, ve třetí ho pak obrátili ve svůj prospěch. Mladí Berani tak nakonec prohráli 2:4.

27. kolo / středa 8. 1. 2020 / 17:00
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
2:4
(2:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Jecho (Kráčalík, Lavička), 13. Gerych (Broža, Burian) – 29. Dáňa (Hodinář, Korčák), 30. M. Matoušek, 48. D. Soukup (Dáňa, Hodinář), 59. Dáňa (Jánský). Rozhodčí: Kohoutek – Husák, Viskot. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 28:43. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Berani Zlín: Synek – Nábělek, Valda, Burian, Čapka, Hoferek, Kráčalík – Broža, Tomeček, Horský, Gerych, Čechmánek, Mojžíš, Laciga, Ramert, Jecho, Lavička.

HC ŠKODA Plzeň: Bočan – S. Schindler, Houdek, M. Matoušek, Hodinář, Páník – Steinbrücker, Dáňa, Hauser, D. Soukup, Korčák, M. Soukup, A. Matoušek, N. Schindler, Kreuzman, Holý.

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Chtěli jsme si to pohlídat, protože Plzeň v minulém utkání rozhodla během prvních pěti minut. Navrch jsme vstřelili dvě branky. Ve druhé třetině soupeř přidal na rychlosti a agresivitě, čímž nás dostával pod tlak. Z toho pak pramenila vyloučení a následně i rychlé vyrovnání. Ve třetí třetině byla hra vyrovnaná a rozhodla větší střelecká efektivita soupeře, který díky tomu zvítězil a kterému mohu jen pogratulovat.