Junioři na včerejší výhru nenavázali a s Jihlavou padli po nájezdech

Junioři nastoupili do dnešního utkání s touhou, aby po včerejší výhře nad Slavií vyhráli i dnes. Jihlava však byla opačného názoru, jelikož se hned na začátku zápasu dostala do dvoubrankového vedení. Mladí Berani dokázali v průběhu duelu vyrovnat, avšak následně během patnácti sekund inkasovali zase dvakrát, takže měli co dohánět. Ševci ale nic neponechali náhodě a bleskově snížili, následně je skoro půlku zápasu dělil od vyrovnání jediný gól. Ten nakonec necelou půlminutu před koncem vsítil Matěj Sebera, který tak vynutil prodloužení. Tam branka nepadla, takže musely přijít na řadu samostatné nájezdy, které těsně ovládla Dukla, takže si i přes ztrátu vedení připisuje vítězství.
4.kolo, so 12.9.2020, Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
Jihlava
4:5sn
(1:2, 2:2, 1:0 - 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Hrazdira (Martinec), 23. Sebera (Dřímal, Holík), 33. Martinec (Bednařík, Hrazdira), 60. Sebera (Frömel) – 2. Barák (Juda, Brož), 8. Kravec (Zdarsa, Melenovský), 31. Doležal (Rauš, Piskač), 32. Nevšímal (Zdarsa, Rauš), rozh. náj. Juda. Rozhodčí: Blaha – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5.

Synek (32. Šarman) – Holík, Velikovský, Bednařík, Mikulík, Riedl, Liss – Broža, Dřímal, Handl, Sebera, Laciga, Martinec, Kráčalík, Masař, Hrazdira, Kozubík, Frömel, Lavička

Krejčí – Pískač, Zedek, Zeman, Macek, Rašín, Smolko – Brož, Pavelec, Zdarsa, Nevšímal, Fiala, Juda, Rauš, Čermák, Melenovksý, Doležal, Barák, Kravec

Junioři chtěli, stejně jako v předešlém utkání, jednoznačně zvítězit, o to víc na domácí půdě. To se jim, po velmi napínavém utkání plného zvratů, těsně nepodařilo. V první třetině měla jednoznačně lepší tempo Dukla, což velmi rychle prokázal Martin Barák, který hned ve druhé minutě dorážel odraženou střelu z bezprostřední blízkosti přes betony Tobiáše Synka. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, jelikož o pět minut později dokázal další drtivý tlak jihlavských bruslařů vyprodukovat střelu, kterou Matěj Kravec tečoval i s kapkou štěstí přímo do horního růžku Synkovi brány.

Na závěr třetiny přišlo vyloučení na straně Beranů, to ale vůbec nevadilo Tomáši Martincovi, kterému se podařilo dostat do úniku jeden na jednoho. Ten si však nebyl jistý svým zakončením, a tak vyslal přihrávku na dojíždějícího Richarda Hrazdiru, který měl pak práci, jakožto samostatný hráč před bránou, poměrně jednoduchou.

Ve druhé periodě jsme byli svědky úplně jiného zápasu než v prvním dějství. Domácí ševci naprosto přebrali otěže zápasu a potvrdil to hned Matěj Sebera, který po přihrávce mezi kruhy střílel z první, a to přesně do pravého růžku brány. Po deseti minutách tlaku ale přišel naprostý kolaps Beranů, kteří inkasovali hned dva góly během patnácti sekund! První z nich se podařil Jiřímu Doležalovi, po velké chybě domácích obránců, kteří ho nechali před bránou naprosto nehlídaného, takže to s následným zakončením měl více než snadné.

Druhou branku si za rámeček zlínský brankář opravdu nedá. Po průniku jihlavských do útočného pásma chtěl Jan Nevšímal vybojovat buly v útočném pásmu nahozením na brankáře. Kotouč se ale tak smolně odrazil, že projel Tobiášovi Synkovi přímo mezi betony, čímž si vynutil střídaní s jeho kolegou Dominikem Šarmanem. Odpověď hokejistů ze Zlína ale na sebe nedala dlouho čekat. Postaral se o ní Tomáš Martinec, který se jako první z mnoha zorientoval v nepřehledné skrumáži před bránou soupeře a zakončení poté nemohl minout.

V poslední části základní hrací doby byla poznat na domácích hráčích touha po obratu, ale ještě více šla vidět dravost hostů za třemi body. Oproti první půli třetího dějství byli v té druhé mnohem lepší naopak zlínští junioři, kterým se vyplatil jejich dlouhodobý a agresivní tlak až 22 sekund před koncem, kdy po nádherné kombinační hře v přečíslení dva na nikoho Matěj Sebera uklidil puk do téměř prázdné brány a rozhodl o prodloužení zápasu.

V prodloužení byla aktivnější Dukla, která dokonce nastřelila tyč. I přesto nepadla žádná branka, takže se pokračovalo do samostatných nájezdů. V těch se podařilo skórovat z domácích mladíků jenom Šimonovi Frömelovi, což na dva proměněné nájezdy jihlavských nestačilo, vítězný gól si připsal Miroslav Juda.

Ohlasy trenérů

Zbyněk Mařák (PSG Berani Zlín): Zápas pro nás nezačal moc dobře. Soupeř měl více ze hry, byl aktivnější, více bruslil. Ve druhém dějství jsme byli mnohem aktivnější, podařilo se nám srovnat, což nás ale stálo spoustu sil. Pak jsme těsně před koncem s velkým štěstím srovnali. V prodloužení byla Jihlava opět o něco lepší a v samostatných nájezdech byla šikovnější a hlavně šťastnější.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Utkání ve Zlíně mělo podobné parametry jako naše první utkání na Kometě. Měli jsme velice dobrou první třetinu, bohužel druhou část jsme neodehráli úplně dle našich představ, a to i kvůli několika vyloučením, kterými jsme soupeře dostali do hry. I tak jsme si dokázali udržet jednobrankový náskok, se kterým jsme nastupovali do závěrečné dvacetiminutovky. Od její poloviny jsme ale hráli zbytečně ustrašeně s ohledem na jednogólový náskok. Nehráli jsme na kotouči a puky pouze odpalovali, což nahrávalo soupeři, který tak začal kontrolovat hru. V závěrečné power-play přišla trošku chyba z nezkušenosti a soupeř jí využil. V závěrečných nájezdech jsme i díky spolehlivému výkonu brankáře brali bonusový bod navíc.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Kometa Brno
PSG Berani Zlín