pátek 25. listopadu 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani nezastavili černou sérii ani v Olomouci, prohráli posedmé v řadě

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 24. kola Tipsport extraligy na ledě HC Olomouc 1:3 a prodloužili černou šňůru proher na sedm zápasů v řadě. Berany vedla nová trenérská dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík, ale ani tato změna nepřisla výhru a body. V souboji dvou týmů s aktuálně nejhorší formou v extralize zlínští hokejisté namazali Hanákům po vlastních chybách na úvodní dvě trefy. Berani snížili na rozdíl kontaktního gólu na začátku třetí třetiny, ale Mora si výhru pojistila ve 48. minutě druhým gólem v přesilové hře. Jediný gól zaznamenal Roberts Bukarts. Tým PSG Zlín hraje v neděli 27. listopadu v Hradci Králové.

24. kolo / pátek 25. 11. 2016 / 17:20
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. min Ostřížek, 37. Laš, 48. Herman (Laš, Vyrůbalík) - 41. Bukarts (O. Veselý). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 4 553. Střely na branku: 20:29. Zblokované střely: 10:5. Hity: 4:3. Vhazování: 30/59 (51%) - 29/59 (49%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner, J. Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera, Tomajko, Trvaj.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Holomek, O. Horák, od 21. min navíc Bořuta - Bukarts, P. Holík, O. Veselý - Kubiš, Chytil, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, D. Šťastný - Gago, Podešva, J. Ondráček - od 23. min navíc Maruna. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Hned na začátku utkání dvou trápících celků vystřelil nebezpečně Skladaný. V 6. minutě se natlačil před gólmana Kašíka olomoucký Burian, ale jeho střela byla nepřesná. Berani zahrozili po střele Bukartse, která mířila nad horní břevno. Domácí se dostali do vedení na konci 8. minuty, nejdříve Kašík vyrazil střelu Eberleho, po které Kašík upadl na led a odražený kotouč umístil do odkryté brány Ostřížek. Zlínu se naskytla po faulu Hermana na Kotvana úvodní přesilová hra, ale Mora se celkem snadno ubránila, když gólman Olomouce Konrád nemusel zasahovat. V 15. minutě měl slibnou příležitost z mezikruží kapitán Veselý, ale Konrád byl na místě. V závěru třetiny trefil obránce Matějíček z rychlého brejku rameno domácího brankáře, za necelou minutu promarnil velkou šanci na srovnání stavu Honejsek.

Kohouti neproměnili na začátku druhé třetiny trestné střílení, nájezd Hermana po hákování Holomka zneškodnil lapačkou Kašík. Ve 25. minutě se prodral až před Konráda hbitý Maruna, nicméně puk se otřel pouze o břevno. Olomouc přidala v polovině utkání na tempu, dostala se do rychlého přečíslení tři na jednoho, ale Vyrůbalík na Kašíka nevyzrál. Vzápětí měl domácí obránce opět šanci, zlínský gólman tentokrát s obtížemi kotouč vyrazil. Na druhé straně se prodral do slibné příležitosti Roman Vlach, Konrád ukryl kotouč mezi betony. Berani poté nevyužili druhou početní výhodu. Blízko vyrovnání byl v 36. minutě opět Maruna, ale Konrád na poslední chvíli kotouč před čárou vyškrábl. Mora bleskurychle potrestala faul Romana Vlacha, po špatném vyhození se kotouče zmocnil Laš a propálil Kašíka.

Berani měli raketový start do třetí třetiny, 22 vteřin po vhazování tečoval kotouč do Konrádovy sítě Bukarts. Domácí udeřili ve 48. minutě, třetí gól vstřelil ve 48. minutě Herman v přesilové hře, když mířil přesně do šibenice. Zlín mnohl přidat kontaktní gól vzápětí, rychlík Honejsek pronikl až před Konráda, ale gólman Olomouce hokejkou zachránil. Mora se uklidnila, Skladaný měl před třetí sirénou na holi další gól. Zatímco Olomouc se radovala poprvé po předchozích pěti prohrál, Zlín nevyhrál již sedmý zápas v řadě.

Nejlepší hráči: David Ostřížek - Libor Kašík.

Jan Tomajko (asistent trenéra HC Olomouc): „Čekali jsme, že Zlín ukáže obrovskou bojovnost. Hosté výborně bruslili, napadali nás a měli jsme s tím obrovské problémy. Často jsme propadali ve středním pásmu, ale postupně jsme se v bránění zlepšili. Pomohli jsme si přesilových hrách. Jsme rádi, že jsme konečně vyhráli za tři body. Je to psychická vzpruha, ale nemůžeme si vyskakovat. Udělali jsme docela hodně chyb.“

Martin Hamrlík (trenér PSG Zlín): „Musím říct, že jsme ve hře měli nové, dobré věci, které jsme s týmem dva dny trénovali. Líbilo se mi přečíslování v obranném pásmu a místy forčekink. Bohužel jsme byli trochu nešikovní ve finální fázi. Naší největší slabinou je momentálně útok. Strašně těžko se dostáváme do šancí, a když už, zazdíváme se v nich. I kvůli aktivní hře Olomouce jsme měli špatné přesilovky. Bylo poznat, že jde o hodně. Nedopadlo to pro nás dobře, ale práce nekončí.“