čtvrtek 13. srpna 2015 | Zlin Press - Jakub Kudláč (ror)

Berani porazili na úvod Rona Cupu Nitru 4:2, Roman Vlach dal dva góly

Zlínští hokejisté mají úspěšně za sebou úvodní duel na Rona Cupu v Trenčíně. Po výborné první třetině, kterou vyhráli 3:0, sice dokázala Nitra snížit na rozdíl jedné branky, nicméně zanedlouho se opět prosadili Berani. O důležitou výhru se postarali především střelec Roman Vlach a se třemi asistencemi obránce Dalibor Řezníček. Branky zaznamenali Roman Vlach 2, Tomáš Čachotský a Michal Popelka. Tým je vzhledem k večernímu duelu se Slovanem Bratislava rozdělen na dvě půlky, úvodní buly bitvy s účastníkem KHL na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně se odehraje v 18:30 hodin.

RONA CUP / čtvrtek 13. 8. 2015 / 12:30
HK Nitra (SK) Nitra - Berani Zlín Zlín
2:4
(0:3, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 38. min Macík (Milo), 53. Slovák (Stloukal, Guoth) – 3. Roman Vlach (Čachotský, Řezníček), 15. Čachotský (Řezníček), 16. Popelka (A. Holík), 55. Roman Vlach (Řezníček). Rozhodčí: M. Novák – Valo, Jurčiak. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 250 Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HK Nitra (SK): Trenčan – Ordzovenský, P. Konig, Mezei, Milam, M. Novák, Milo, T.Devečka, Guoth – L. Novák, Stümpel, Kutálek – M. Slovák, Stloukal, S. Saliji – Macík, J. Štefanka, Bajtek – Tábi, Bene, Piačka. Trenéři: Stavjaňa, Kmeč, Makóni.

Berani Zlín: Štůrala – A. Holík, Řezníček, Korím, O. Horák, Matějíček – Čachotský, Roman Vlach, Obdržálek – Kovařík, David Hrazdira, F. Čech – Ondráček, Popelka, Matula – Zaremba. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "V první třetině jsme měli dobrý nástup, prosadili jsme se o střelecky. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, Nitra přidala a z naší strany bylo dost vyloučených hráčů. Soupeř v závěru snížil na rozdíl jediného gólu, ale my jsme hned odpověděli čtvrtým gólem a utkání jsme dovedli do úspěšného konce."