neděle 02. října 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bravo! Hokejisté PSG Zlín srazili lídra v nájezdech, rozhodl Honejsek

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 9. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Oceláři Třinec 4:3 po samostatných nájezdech. Veselý a spol. předvedli v oslabené sestavě bez tří hráčů základní sestavy husarský kousek a jako první celek v extralize uštědřili Třinci porážku. Zlínští se ujali vedení již po čtyřiceti vteřinách, Slezané strhli v polovině utkání vedení na svou stranu, Zlín vzápětí srovnal krok, ale hosté si vzali vedení před druhou sirénou zpět. Zlínští ve třetí třetině vyrovnali a napínavé utkání dospělo do pětiminutového prodloužení. Dramatický zápas rozsekly až nájezdy, ve kterých se jako jediný nájezdník trefil Antonín Honejsek. Branky vítězů zaznamenali Antonín Honejsek 2, Roberts Bukarts a Petr Holík. Poprvé se objevil v letošní sezoně v bráně gólman Tomáš Štůrala a premiérový zápas odehrál v extralize obránce Ondřej Holomek. Oceláři ztratili ve Zlíně kromě dvou bodů a neporazitelnosti i vedoucí příčku v tabulce. Tým PSG Zlín hraje v dalším kole v pátek 7. října na ledě Chomutova.

4:3sn
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. min Bukarts (Marušák, P. Holík), 35. Honejsek (Marušák, O. Veselý), 53. P. Holík (Bukarts, Říčka), rozhodující nájezd Honejsek - 15. Kreps (Rákos), 24. Chmielewski (Marosz, Hrňa), 39. Adamský (Polanský, M. Doudera). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: bez. Diváci: 4 136. Střely na branku: 32:22. Zblokované střely: 12:6. Hity: 11:10. Vhazování: 42/80 (53%) - 38/80 (47%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Berani Zlín: Štůrala - Matějíček, Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Holomek - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Chytil, O. Veselý - J. Ondráček, Popelka, Kubiš - od 42. min navíc D. Šťastný. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Galvas - Petružálek, Kane, M. Růžička - Irgl, Polanský, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - Hrňa, Marosz, Chmielewski. Trenéři: Kýhos, Mucha, Kopřiva.

Samostatné nájezdy: I. série P. Holík -, Irgl -, II. série Bukarts -, M. Růžička -, III. série Honejsek +, Petružálek -.

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Štůrala - Cory Kane.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Věděli jsme, že proti lídrovi extraligy můžeme uspět jedině disciplinovaným výkonem a velkou pracovitostí. Když se podíváte na soupisky, tak je vidět, že kvalita je jednoznačně na straně soupeře. Během celého zápasu jsme to zvládli, štěstí se k nám v průběhu utkání přiklánělo i odklánělo. Nakonec se k nám přiklonilo, bereme druhý bod, který je velmi cenný a jsme za něho rádi.“

René Mucha (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): "První třetinu ovlivnila rychle inkasovaná branka, poté jsme se dostali do hry, v dalším průběhu třetiny jsme byli aktivnější a po zásluze jsme vyrovnali. Ve druhém dějství jsme měli pár možností, kdy jsme mohli odskočit o dvě branky, ale bohužel se nám to nepodařilo. Přesto jsme šli do kabin s vedením o jeden gól. Dalo se čekat, že domácí se budou v závěru více tlačit do brány. Bohužel jsme dostali nešťastný vyrovnávací gól. Dovednostní soutěž dnes vyhráli domácí a já jim gratuluji. Chci poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu do Zlína nás povzbudit."