pátek 26. září 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín nepřetrhli černou sérii ani v zápase s Pardubicemi. Mistr čeká na body

Hokejisté PSG Zlín prohráli v 6. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s týmem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 a stále čekají na první bodový zisk. Hosté se dostali do vedení tři minuty před koncem první třetiny. Berani srovnali stav po 36 vteřinách druhé třetiny, jenže za 64 vteřin Pardubice opět vedly. Svěřenci trenéra Zdeňka Venery přidali třetí gól ve třetí třetině zásluhou využité přesilové hry. Berani se nadále trápí, Čajánek a spol. v zápase nevyužili víc než minutovou početní převahu pět na tři. Jedinou branku zaznamenal Bedřich Köhler. Tým PSG Zlín hraje v neděli 28. září na ledě lídra extraligy v Litvínově, utkání vysílá přímým přenosem sportovní stanice ČT Sport.

6. kolo / pátek 26. 9. 2014 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. min Köhler (Marušák, Leška) - 17. Kaut, 22. Nahodil (Tybor), 45. Radil (Benák). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: bez. Diváci: 4 000. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Valenta, Žižka, Tesařík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Holík, Čajánek - Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Popelka, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice: Kristan - Čáslava, Píša, Ščotka, Benák, Mojžíš, Gregorc, Havlík - Semorád, T. Zohorna, P. Sýkora - Tybor, Nahodil, Radil - Starý, Špaček, Jan Kolář - Cetkovský, Kaut, Voženílek. Trenéři: Venera, Říha ml.

Zlínští trenéři přeházeli složení jednotlivých útoků, kapitán Čajánek nastoupil na levém křídle druhé řady vedené Holíkem. K prvnímu extraligovému zápasu nastoupil v dresu PSG Michal Popelka, na straně hostů se objevil v obraně reprezentant Mojžíš. Úvod utkání patřil domácím, kteří začali aktivně, na gólmana hostů Kristana najížděl z úniku Okál, ale podobně jako Žižka v koncovce neuspěl. Východočeši hráli v 5. minutě premiérovou přesilovou hru, když za katr zamířil Valenta. Pozornost gólmana Kašíka vyzkoušel Špaček, ale po minutě se hrálo už ve čtyřech po faulu Sýkory. Zlínu však minutová početní výhoda vůbec nevyšla. V 9. minutě zůstal osamocený v prostoru mezikruží Zohorna, naštěstí pro domácí mřil pouze doprostřed zlínské brány. Zlínští měli další početní výhodu, tentokrát si vytvořili tlak, ale přesná souhra a moment překvapení vázly. Výhodu pro Zlín vzal zbytečný faul Lešky. Střelecký účet zápasu otevřeli hosté na konci 17. minuty, Kaut vyhrál buly nad Leškou a přesnou střelou pod horní víko dostal Pardubice do vedení. Před první sirénou ještě pálil Tybor, ale mířil jen do Kristana.

Zlín nastoupil do druhé třetiny úspěšně, neboť za pouhých 36 vteřin od vhazování vyrovnal. Gól z kategorie šťastných zaznamenal Köhler, který propasíroval kotouč za Kristanova záda po předchozí střele Marušáka. Pardubice odpověděly bleskově, za minutu strhly vedení opět na svou stranu. Po chybě v obranném pásmu se dostal k puku šikula Nahodil a kličkou překonal Kašíka. Beranům se naskytla ve 24. minutě početní výhoda, z řady střel od modré čáry nic nevytěžili, ránu Okála slovinský brankář bravurně vyrazil lapačkou. Domácí měli v 35. minutě výhodu 71 vteřin přesilové hry pět na tři. Berani uzamkli soupeře před Kristanem, ale v přesném zakončení selhali. Nestálo při nich ani štěstí, po návratu prvního hráče zazvonila střela Čajánka na tyčku. Hosté zvládli kritické chvíle bez újmy na skóre a před druhou přestávkou uhájili jednogólový náskok.

Snahu Zlína nešlo upřít ani ve třetí části, ale hře v podání PSG v letošní sezoně schází zejména přesnost v koncovce a souhru provází až příliš velká křečovitost. Pardubice využily ve 45. minutě přesilovku, a stačilo jim k tomu přesně třicet vteřin. Na střelu Benáka nastavil Radil hůl a dostal hosty do dvoubrankového vedení. Berani se poté dostali v oslabení do rychlého přečíslení dva na jednoho, ale Valenta po Holíkové příhře pálil nepřesně. Hotovo mohlo být v 50. minutě, Tybor v přesilovce orazítkoval pouze tyč. Další brejk Zlína přišel v závěru opět v oslabení, ale Žižka místo přihrávky na Vlacha volil nepřesnou střelu. Čekání mistra na první body a výhru stále pokračuje.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Libor Kašík - Lukáš Nahodil.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Góly nám bohužel nepadají, a to sráží mužstvo i přes slušný výkon v průběhu utkání. Na jeden vstřelený gól málokdy můžeme vyhrát. Bylo to vidět i v dnešním zápase, že nemůžeme dát góly. Měli jsme spoustu šancí, řadu střel vyslali obránci, ale bohužel branky nepřišly. Koncovka je náš největší problém. Děláme hodně chyb, které pramení z přemíry snahy."

Miloš Říha ml. ((asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): "Přijeli jsem s cílem především v první třetině, hrát co nejvíce aktivně. Věděli jsme v jaké nelichotivé situaci se Zlín nachází, na druhou stranu jsme si vědomi, že tam Zlín nepatří. V první třetině jsme chtěli hrát aktivně, což se nám podařilo a vstřelili jsme i branku. Poté z hlediska průběhu utkání byly důležité dva faktory, rychle jsme odpověděli na inkasovanou branku a ubránili jsme se dvojnásobnému oslabení. Třetí třetinu jsme odehráli velmi dobře až na dvě chyby v přesilovkách, kdy Zlín mohl vstřelit kontaktní gól. To by se stávat nemělo, aby se soupeř v oslabení dostal do přečíslení dva na jednoho."