neděle 31. ledna 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín ukončili na domácím ledě vítěznou šňůru, prohráli s vicemistry z Třince

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 42. kola Tipsport extraligy s týmem Oceláři Třinec 1:2 a přerušili vítěznou vlnu domácích výher, která se zastavila na čísle devět. Slezané dovedou v letošní sezoně ve Zlíně zahrát, neboť se zde radovali z vítězství již podruhé v sezoně a gólman Peter Hamerlík inkasoval pouze jeden gól. Oceláři šli do vedení v 19. minutě po hrubé chybě domácí obrany, která hostům darovala i druhý gól ve 44. minutě. Vlachův soubor se nadechl k závěrečnému náporu, z čehož vytěžil pouze kontaktní gól. Jedinou branku zaznamenal Patrik Urbanec. Utkání bylo v závěru první třetiny (čas 18:14) přerušeno kvůli zdravotním problémům jednoho z pořadatelů, který zkolaboval po srdeční slabosti a byl převezen do nemocnice k vyšetření. Tým PSG Zlín nyní hraje dvakrát venku, ve středu dohrávku se Spartou a v pátek se představí na ledě Mladé Boleslavi.

1:2
(0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 51. min Urbanec (Čachotský, Roman Vlach) - 19. Kopecký, 44. Kanko (Svačina). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Komárek, Skopal. Vyloučení: 2:4, navíc Rákos (Třinec) na 10 minut. Využití: bez. Diváci: 5 809. Střely na branku: 34:27. Zblokované střely: 7:18. Hity: 16:15. Vhazování: 31/65 (48%) - 34/65 (52%). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Cibák, Maruna - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Nosek, Hrabal, M. Doudera, Galvas, Slovák, Stehlík - Irgl, Kopecký, Dravecký - Svačina, Marek Růžička, Kanko - Rákos, Plíhal, Rufer - Tybor, Polanský, Adamský. Trenéři: Dopita, Mucha.

Podrobnosti k utkání a on-line zpravodajství zde:

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Čachotský - Petr Kanko.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Třinec hrál velmi dobře. O naší prohře rozhodly dvě hrubé chyby, které jsme vytvořili v obranném pásmu a hosté toho využili. Zápas byl hodně vyrovnaný o maličko aktivnější byl Třinec, co se týká šancí a zaslouženě dnes vyhrál."

René Mucha (trenér HC Oceláři Třinec): "V první třetině byli aktivnější domácí, měli dvě přesilové hry hned zkraje utkání, ale hru v oslabení jsme zvládli. Z naší strany byla nejlepší druhá třetina, kdy jsme měli řadu brejkových situací. Škoda, že jsme nepřidali další branku. Ve třetí třetině jsme očekávali, že domácí se budou více tlačit, po buly snížili stav a závěr byl hodně bojovný. Štěstí se přiklonilo na naši stranu, za což jsme velmi rádi. Každopádně děkuji mužstvu za bojovný a kompaktní výkon po celý průběh utkání."