neděle 18. září 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté Zlína prohráli doma s Plzní, Berany srazil Kratěna

Hokejisté PSG Zlín prohráli v 5. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s týmem HC Škoda Plzeň 1:2. Západočeši po předchozích třech prohrách poprvé bodovali a odpoutali se z posledního místa. Zlínští hokejisté nesehráli podařený zápas, neboť se trápili v koncovce a nezužitkovali ani přesilové hry. Vítězný gól Indiánů zařídil ve 44. minutě přesnou střelou z levého kruhu kapitán Ondřej Kratěna, který využil za pouhých patnáct vteřin početní výhodu. Jediný gól Zlína zaznamenal Robert Říčka. Tým PSG Zlín má nyní téměř dvoutýdenní pauzu, nejbližší zápas sehraje až 30. září na ledě Sparty.

5. kolo / neděle 18. 9. 2016 / 17:00
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. min Říčka - 15. Yellow Horn (Johnson, Kadlec), 44. Kratěna (Lev, Kadlec). Rozhodčí: R. Čech, Šír - Hlavatý. Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: bez. Diváci: 4 226. Střely na branku: 25:20. Zblokované střely: 7:16. Hity: 7:6. Vhazování: 30/56 (54%) - 26/56 (46%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Chytil, Kubiš - Gago, D. Šťastný, J. Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán, Kubka, Moravčík - Kratěna, Stach, T. Svoboda - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Schleiss, Hrnka, Lev - Yellow Horn, Koreis, Johnson. Trenéři: Michal Straka, Čihák, Pejchar.

Nejlepší hráči utkání: Robert Říčka - Colton Yellow Horn.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "V soubojích o puk jsme byli slabší, z čehož vyplýval křečovitý výkon. Byli jsme horším týmem. Neuspěli jsme ani v přesilových hrách, a proto jsme prohráli."

Ladislav Čihák (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Před zápasem ve Zlíně jsme byli v hodně špatné situaci, neboť jsme nezískali žádný bod. Věděli jsme, že nás nečeká ve Zlíně lehký úkol, neboť Zlín hrál v pátečním kole velmi dobře a ledě Mladé Boleslavi. Chtěli jsme tady urvat body a nakonec se nám to podařilo za minutu dvanáct. Kluci šedesát minut bojovali, makali a šli si za výhrou. Jsme velmi šťastní, že se nám to podařilo a máme tři body."