pátek 02. února 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Infarktový závěr, Berani srazili Olomouc pět vteřin před koncem!

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 46. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Olomouc 4:3 a v přímém souboji o šesté místo vybojovali veledůležité tři body. Závěr utkání přinesl nevídané drama, Berani až do 59. minuty vedli 3:2, ale Hanáci dokázali vyrovnat. Když už se zdálo, že se bude moravské derby prodlužovat, dali Zlínští vítězný gól v čase 59:55 minuty! Veselý a spol. vybojovali třetí výhru v řadě a posunuli se na šesté místo, které zaručuje přímý postup do play off. Kohouti pokračují v nevýrazných výsledcích, prohráli popáté z posledních šesti kol. Branky zaznamenali Roberts Bukarts 2, Pavel Kubiš a rozhodující gól vstřelil podruhé v řadě Jiří Ondráček. Zlín hraje v neděli 4. února na ledě Hradce Králové.

46. kolo / pátek 2. 2. 2018 / 17:20
Berani Zlín Zlín - HC Olomouc Olomouc
4:3
( 1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. min Roberts Bukarts (Okál, Ferenc), 33. Roberts Bukarts (Okál, Freibergs), 45. Kubiš, 60. J. Ondráček (Kubiš) - 14. Skladaný (Jaroměřský), 30. Eberle (Laš, J. Galvas), 59. Irgl (Herman, J, Galvas). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 829. Střely na branku: 25:29. Zblokované střely: 2:4. Hity: 7:10. Vhazování: 26/52 (50%) - 26/52 (50%). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček - Okál, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Popelka, J Ondráček - Illo, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Káňa - Skladaný, Herman, Burian - Ostřížek, B. Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Nejlepší hráči: Roberts Bukarts - Zbyněk Irgl.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Vyrovnaný zápas. Byli jsme v úvodní třetině v menším tlaku zásluhou přesilovek. Ve druhé třtině nám pomohla početní výhoda, neboť soupeř byl lepším týmem. My jsme se nemohli udržet na puku. Za stavu 3:2 jsme mysleli, že to dohrajeme v klidu, ale přišla bohužel chyba. Měli jsme obrovské štěstí na konci, s tím už zřejmě nikdo nepočítal. Tři body jsou lepší než jeden."

Jan Tomajko (asistent trenéra HC Olomouc): "Zlín měl v první třetině více ze hry, poté se hra vyrovnala a bylo to o jednom gólu. Srovnali jsme dvě minuty ped koncem. Myslím si, že takový gól nemůžeme v závěru inkasovat. Musíme bojovat dále, nedá se nic dělat."