Junioři předvedli výtečný výkon a porazili úřadujícího mistra z Chomutova 4:0

Zlín – Junioři po reprezentační přestávce rozjeli znovu extraligu a vstoupili do ní velmi dobře. V domácím utkání se střetli s chomutovskými Piráty, které po velmi dobrém výkonu porazili 4:0. Vychytanou nulou se na vítězství podílel brankář Ondřej Haloda. O branky se postarali Kobylík, Hladiš, Dalajka a Hlaváč.
5.kolo, pá 5.9.2014, ZS Luďka Čajky
Zlín
Chomutov
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Dalajka (Matula), 22. Kobylík (Matula), 39. Hlaváč (Hladiš, Zbořil), 42. Hladiš (Hořanský) Rozhodčí: Hradil – Gebauer, Lederer Vyloučení: 3:6 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 80 Střely na branku: 22:33 Průběh utkání: 4:0

Haloda – Zbořil, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Kobylík, Talán, Stuchlík, Procházka – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Zaremba, Karola, Vyoral, Stránský, Galuška, Matula, Hladiš, Sedláček

Dvořák – Meliško, Páleník, Ringler, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý – Šťovíček, Macháček, Kašpar, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Veselý, Janák, Hlava, Huňady, Macháček, Strunz

Do první třetiny vstoupili aktivněji hosté z Chomutova. V prvních třech minutách prakticky nepustili domácí z obranné třetiny. Později ale iniciativu hry převzali Ševci a obraz hry se začal zcela obracet. Nejprve se do velké šance dostal Adam Hořanský, když mu jeden ze spoluhráčů naservíroval puk mezi kruhy a on trestuhodně přestřelil. O pár minut později se již domácí dokázali prosadit. Dominik Matula se ujal puku v útočném pásmu, našel před brankou nehlídaného Patrika Dalajku, který bez větších problémů uklidil puk do branky.

Ihned z počátku druhého dějství Ševci na svého soupeře vletěli a tento tlak přinesl ovoce. Nejprve se do velké šance řítil Matula se Sedláčkem, kteří jeli dva na jednoho obránce Chomutova. Tuto akci ovšem nevyřešili dobře a pro brankáře Dvořáka z ní neplynulo žádné nebezpečí. Ihned poté se ale puk dostal na hokejku Richardu Kobylíkovi, který velmi tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Další průběh druhé třetiny velmi ovlivnil brutální faul, který předvedl Nicolas Hlava. Faulovaný Dominik Hladiš musel dokonce na chvíli opustit hrací plochu a sudí Hradil ani chvíli neváhal. Hlavovi udělil trest ve hře a následovala pětiminutová přesilovka pro domácí. Tuto přesilovku Ševci ještě nestihli proměnit, ale tu další v pořadí již ano. Mikuláš Zbořil nahrál Dominiku Hladišovi, který vypálil na Dvořáka. Ten puk ovšem pouze vyrazil před sebe a před brankou stál připravený Michal Hlaváč, který pohotově uklidil puk do branky a poslal tak své mužstvo do tříbrankového vedení.

I ve třetí třetině se podařilo domácím vstřelit rychlou branku. Tentokrát se o to postaral mladý talent Dominik Hladiš, který se ocitl ve správný čas na správném místě a přihrávku Hořanského šikovně tečoval mezi nohy Dvořáka. Ve zbytku utkání si již domácí střežili velmi pohodlný náskok a soupeře z Chomutova téměř do ničeho nepustili. Největší podíl na dnešním vítěztví má pravděpodobně brankář Ondej Haloda, který odchytal výtečné utkání a pomohl tak svému týmu k získání tří bodů proti úřadujícímu mistrovi.

Ohlasy trenérů

Radek Pšurný (PSG Zlín): Dobře jsme hlídali střední pásmo a dobře jsme zachytávali mnoho útoků soupeře. Snažili jsme se hrát zodpovědně v obraně. Třešničkou na dortu byly góly v soupeřově síti a tři body, které jsme získali. Chtěl bych mužstvo za dnešní výkon pochválit.

Karel Soudek (Piráti Chomutov): Soupeř byl aktivnější, my jsme v tomto složení bohužel trénovali pouze jednou. Nebylo to optimální. Co ale rozhodlo, byla nedisciplinovanost našeho mužstva.