úterý 28. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Naděje na předkolo play off žije! Berani vyhráli na ledě Hradce Králové

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 51. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Mountfield HK Hradec Králové 3:1 a stále živí naději na předkolo play off. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík zmobilizovali fyzické i psychické síly a získali potřebné tři body za výhru po šedesáti minutách hry. Berany nasměroval k veledůležité výhře starší dorostenec Filip Chytil a opět skvělý výkon gólmana Libora Kašíka. Zlín vedl po dvou třetinách 2:0. Mountfield ještě zdramatizoval zápas kontaktním gólem na začátku třetí třetiny, ale hosté si tříbodovou výhru nenechali vzít. Branky zaznamenali Filip Chytil 2 a Ondřej Veselý. Rozhodnutí přinese až poslední kolo základní části, ve kterém Zlín přivítá v pátek 3. března na domácím ledě tým Karlových Varů. Berani musí vyhrát za tři body a doufat, že Plzeň nebude bodovat na Spartě.

51. kolo / úterý 28. 2. 2017 / 17:20
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. min Jarůšek (Picard) - 14. Chytil, 36. O. Veselý (Honejsek, J. Ondráček), 60. Chytil (J. Ondráček, Kašík). Rozhodčí: Pražák, Šír – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 8:6, navíc Picard (Hradec Králové), Kotvan (Zlín) na 10 minut. Využití: bez. Diváci: 5 037. Střely na branku: 35:31. Zblokované střely: 11:8. Hity: 15:7. Vhazování: 45/78 (58%) - 33/78 (42%). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Mountfield HK: Rybár – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Pavlas, Newton, Štajnoch – Dragoun, Džerinš, Šimánek – Köhler, Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – Kopta, Nedvídek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Kubiš - D. Šťastný, Chytil, Říčka - J. Ondráček, Honejsek, O. Veselý - Okál, Popelka, Ostřížek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Na začátku utkání se hrál nepříliš pohledný hokej a bez vážnějších šancí. Úvodní příležitost měl Bukarts, ale hradecký gólman Rybár kotouč vyrazil. Berani hráli v 9. minutě úvodní přesilovku, když za katr odešel obránce Vydarený. Do šance se prodral Kubiš, ale Rybár předvedl parádní zákrok, neuspěl ani Šťastný. Mountfield se ubránil a ve 12. minutě zavelel do útoku. Po střele Dietze se dobře zorientoval na brankovišti Köhler, jenže pálil pouze do Kašíka. Zlínský gólman se zaskvěl i po následné pumelici Pláňka a dorážce Jarůška. Střelecký účet zápasu se otevřel ve 14. minutě, po buly se zorientoval ve skrumáži nejlépe dorostenec Chytil a kotouč po přispění obránce Dietze skončil za Rybárem. Východočeši byli blízko vyrovnání v 18. minutě, Knotek po střele zápěstím orazítkoval tyčku Kašíkovy svatyně. Závěr úvodní třetiny se odehrával v domácí režii. Šimánek se ocitl osamocený před zlínskou bránou, ale zaváhal.

Střelecké prokletí Honejska stále trvá, ve 23. minutě jel osamocený na Rybára, ale v nájezdu neuspěl. Byl však faulován a hosté hráli další přesilovku. Při ní spálil velkou šanci Holík, když netrefil odkrytou klec. Kašík nadále držel čisté konto, zaskvěl se při šanci Jarůška, kterou vyrazil betonem a dorážce Knotka. Hra se přelévala ze strany na stranu, v polovině zápasu promarnil dvě velké příležitosti Bukarts. Podobně dopadl na druhé straně Kopta, Kašík předvedl opět parádní zákrok. Zlínští šli do dvougólového vedení po rychlém brejku v 36. minutě. Čtyři hostující hráči ujížděli proti jednomu a po nahrávce od Honejska měl kapitán Veselý před sebou prázdnou bránu. Berani ještě zatlačili před druhou sirénou v početní výhodě, ale nedostali se do zakončení.

Hradec vstoupil do třetí třetiny aktivněji a ve 42. minutě vstřelil kontaktní gól. Při signalizované výhodě vystřelil Jarůšek, který se dostal i k odraženému kotouči a zaznamenal gól. Mountfield hrál poté přesilovku a zle zatápěl před zlínskou bránou. Kašík se vyznamenal po střelách Gregorce, Jarůška, Picarda a Dietze. Ve 48. minutě uháněl Kanaďan Picard sám na Kašíka, naštěstí minul bránu. Domácí tlačili a po střele Jarůška se strhla za zlínskou bránou pořádná mela. Zlínské naděje na předkolo play off držel Kašík, v závěru si vylámali na něm zuby Pavlík a Šimánek. Domácí sáhli k power play, ale do prázdné brány se přesně trefil mladík Chytil svým druhým gólem v zápase. NADĚJE BERANŮ NA PŘEDKOLO PLAY OFF STÁLE ŽIJE!

Nejlepší hráči: Richard Jarůšek - Libor Kašík.

Václav Sýkora (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): „Do zápasu jsme se špatně dostávali. Pak navíc padl první gól, který byl vlastní. Ve druhé třetině nám Zlín ujel po buly, to jsme museli našemu třetímu útoku vyčíst. Oni jeli čtyři na jednoho. Zápas jsme začali otáčet, jenže Zlín hrál velmi dobře do obrany. Kontaktní gól jsme dali až ve třetí třetině a přestože jsme pak měli ještě nějaké šance, vyrovnat už se nám nepodařilo a ještě jsme inkasovali do prázdné brány. Určitě nejsme spokojeni, neodehráli jsme celých šedesát minut tak, jak jsme si představovali."

Martin Hamrlík (trenér PSG Zlín): „Chtěl bych v první řadě poděkovat hráčům. Pamatuju si, jak jsme tady hráli minule, to byla hrůza. Ale dneska to byl úplný opak. Strašně nám pomohl první gól, tím jsme se nastartovali a věřili. Dnešní výkon byl o poznání lepší než v posledních dvou zápasech. Libor Kašík nás opět podržel a vůbec jsme nesehráli špatně ani přesilovky. Kluci to odmakali a žijeme do posledního kola, s tím jsme do Hradce přijeli. Věděli jsme, že kdybychom prohráli, tak by pro nás byl konec. Ještě jedno kolo a uvidíme.“