neděle 05. října 2014 | Zlin Press - Jakub Kudláč, Roman Ordelt

Tým PSG Zlín tentokrát na body nedosáhl a po výhře doma nad Spartou prohrál v Plzni

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 9. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Škoda Plzeň 2:5. Indiáni byli téměř po celý zápas lepším týmem, brzy vedli o tři branky a vedení si již nenechali utéct. Zlín na začátku třetí části oživil naděje na bodový zisk díky Řezníčkově trefě, ale závěrečný tlak už nic nepřinesl. Naopak v závěrečné power play Berani inkasovali do prázdné branky. O góly Zlína se postarali Oldrich Kotvan a Dalibor Řezníček. Tým PSG Zlín hraje v pátek 10. října doma s Karlovými Vary, ale již v úterý je čeká poslední zápas ve skupině Ligy mistrů s německým týmem Eisbären Berlín, začátek utkání na ZS Luďka Čajky ve Zlíně je stanoven v 19:30 hodin.

9. kolo / neděle 5. 10. 2014 / 17:00
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
5:2
(3:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. min Moravčík (Beran, Kubalík), 13. T. Sýkora (Kubka, Balej), 15. Kratěna (Divíšek, Lev), 26. Kubalík (Moravčík), 60. Divíšek – 19. Kotvan (D. Řezníček, Holík), 42. D. Řezníček (Holík, Říčka). Rozhodčí: Šír, Hejduk – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 326. Střely na branku: 26:22. Zblokované střely: 11:4. Hity: 10:11. Vhazování: 40/67 (60%) - 27/67 (40%). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC ŠKODA Plzeň: Machovský - Kadlec, Pulpán, Mozík, D. Boháč, Kubka, Moravčík - Kratěna, Simon, Lev - J. Sýkora, Divíšek, Pletka - Balej, T. Sýkora, Johnson - Schleiss, M. Beran, Kubalík. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, O. Horák, Žižka, Urbanec, Kotvan, D. Řezníček - Balaštík, Leška, Veselý - Z. Okál, Čajánek, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík a Hrazdira.

Zlínský tým se vydal po premiérovém zisku tří bodů nad Spartou na západ Čech do Plzně. Trenérský tandem Vlach, Jurík po výhře nad Pražany sestavu neměnil, po boku Balaštíka a Lešky se znovu postavil Veselý, k Vlachovi a Holíkovi opět Říčka a pozici centra čtvrté řady obsadil Šťastný. V bráně důvod ke změně nebyl, po vychytaném čistém kontu se postavil i v Plzni mezi tři tyče Štůrala. Ale páteční úspěšná sestava bohužel nezvládla začátek utkání, kdy v první části v rozmezí sedmi minut hned třikrát inkasovala. I když Berani dvakrát snížili na rozmezí dvou gólů, nakonec v plzeňské ČEZ Aréně padli 2:5.

Sýkora, Balej či Kubalík se v úvodu utkání postarali o zahřátí Štůraly, všechny tři pokusy však muž v masce zlikvidoval. Po promarněné přesilovce Beranů se dostal k puku modrobílý Beran a nebezpečně vystřelil na Štůralu, ten jeho střelu ještě vyrazil, ale na následnou dělovku Moravčíka už byl krátký. A za čtyři minuty udeřili Indiáni podruhé. Z nepřehledné skrumáže se dostal puk ke Kubkovi, který vypálil a jeho střelu ještě tečoval Tomáš Sýkora. Však skóre 2:0 ale vydrželo jen 99 vteřin. V přesilové hře předvedlo krásnou akci trio Lev, Divíšek a do prázdné brány zakončující Kratěna, který tak stvrdil špatný vstup hostů do utkání. Ale snížení přece jen do pauzy přišlo. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se k puku dostal Kotvan a jeho rána skončila až v síti.

Dát týmu impuls se pokoušel na začátku druhé části kapitán Čajánek, který v pěstním souboji předčil Pletku. Zanedlouho se za ním na trestnou lavici postupně přisedli Říčka a Žižka, pokus v dvojnásobné přesilovce Plzně Lva, ale Štůrala pokryl. Ale ani on nebyl všemocný. V závěru 26. minuty ujížděl na něj Kubalík a střelou mezi betony vrátil domácím tříbrankové vedení. V polovině utkání mohl snížit Roman Vlach, ale zívající prázdnou bránu netrefil. Gólmana Plzně Machovského ještě ve druhé části ohrozil Čech, ale ani on nebyl úspěšný.

Ale kdo byl úspěšný, tak to na začátku třetí části byl obránce Řezníček. Dostal nabito od Holíka a od modré čáry snížil na 2:4. Ještě větší naději zlínským barvám mohl dát Leška, v přečíslení se Šťastným se mu ale rána nepovedla. V 51. minutě byl v samostatném úniku faulován Divíšek a měl možnost trestného střílení, v tom zkoušel forhendový blafák, ale Štůrala výtečným skluzem gólu zabránil. O chvíli později ještě vyzkoušel Štůralu Lev, když zachytil rozehrávku Ševců, ale tři tyče vůbec netrefil. V poslední minutě Berani zkusili power play, v tom vybídl ke skórování Říčku Roman Vlach, ale ke snížení nedošlo. Na konečných 5:2 upravil šest vteřin před koncem Dívišek střelou do odkryté zlínské brány.

Milan Razým (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): "Důležitým momentem byla z naší strany ubráněná přesilovka Zlína pět na tři. Poté jsme za chvíli zvýšili vedení na 4:1. Kluci si šli za výhrou, dobře bruslili, hráli výborně. Hrál se útočný hokej s šancemi na obou stranách, divákům se musel líbit. Za tři body jsme moc rádi. Snad jsme se divákům alespoň trochu omluvili za minulý nepovedený domácí zápas."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín):"Rozhodla první třetina, ve které jsme inkasovali tři branky. To se nám v naší situaci těžko dotahuje, i když jsme šance měli. Za stavu 3:1 jsme tam měli šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Nevyužili jsme přesilovku pět na tři a naopak jsme v zápětí dostali gól z brejku na 4:1. Kdybychom dali kontaktní gól, mohlo utkání vypadat jinak. V zavěrečné části jsme sice tlak měli, ale nepodařilo se nám z něj něco vytěžit. Proto Plzeň zaslouženě vyhrála."