sobota 15. srpna 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín v sestavě s řadou mladíků porazil slovenského vicemistra a vyhrál RONA CUP!

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v rámci letního turnaje RONA CUP 2015 - Memoriál Pavla Demitru nad týmem HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 a v trenčínském turnaji nepoznali hořkost porážky. Berani nastoupili v duelu proti vicemistru Slovenska v sestavě s řadou mladíků, když zkušení hráči dostali tentokrát volno. Bystrica se ujala vedení zásluhou gólu v přesilovce, nicméně Berani otočili výsledek zápasů ve svůj prospěch. Branky zaznamenali Miroslav Zaremba a Tomáš Fořt. Tým PSG Zlín Rona Cup vyhrál a z prvenství se raduje potřetí v historii! Navíc Roman Vlach byl vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje.

1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. min Sonne (Šmach, Galamboš) - 23. Zaremba (Kovařík), 48. Fořt (Šťastný). Rozhodčí: Stano - Krajčík, Valo. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Čížek, Šmach, Homer, Ďatelinka, Grundling, M.Rosandič, Jendroľ, Petran – Lamper, Zigo, Matoušek – Loskot, Galamboš, Sonne – Di Diomete, Pašek, Handlovský – Gašpar, Kytnár, Lunter. Trenéři: Országh, Zedník, Rybár.

Berani Zlín: Štůrala – A. Holík, Urbanec, Řezníček, Horák, Korím, Matějíček – Čachotský, Roman Vlach, Obdržálek – Šťastný, Fořt, Sedláček – Matula, David Hrazdíra, Čech – Kovařík, Popelka, Zaremba. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

Zlínští hokejisté nastoupili proti Banské Bystrici ve značně omlazené sestavě, když trenérský tandem Rostislav Vlach, Jurík nechal odpočívat řadu zkušených hráčů především v útoku. Aktivněji začal slovenský vicemistr,gólmana Štůrala zasahoval po střelách Paška, Kytnára a Sonneho. Barani otevřeli střelecký účet utkání v 5. minutě zásluhou využoté přesilovky, pumelici vypálil od modré čáry Kanaďan Sonne a puk skončil v horním růžku Štůralovy svatyně. Zlín mohl vyrovnat v 10. minutě, ale na rozdíl do soupeře početní výhodu nevyužil. Roman Vlach nepřekonal amerického gólmana Bacashihuu.

Zlínu se vydařil vstup do druhé třetiny, vyrovnání zařídil ve 23. minutě mladík Zaremba, který z prostoru mezikruží chladnokrevně zavěsil pod horní břevno. Postupem času přibylo vyloučených na obou stranách, nicméně ukazatel skóre se neměnil. Bystrica mohla vrátit vedení na svou stranu v přesilové hře po faulu Šťastného. Handlovský měl před sebou odkrytou bránu, ale Štůrala předvedl skvělý zákrok.

Vlachova družina mohla jít poprvé do vedení ve 48. minutě během přieslovky, odraženou Holíkovu střelu neprotalčil do sítě Obdržálek i Korím. Zlín se přece jen radoval, ve 48. minutě už při hře pět na pět mířil přesně do horního růžky brány Fořt. Slovenský tým měl v závěru i smůlu, při power-play šla střela Šmacha třináct vteřin před závěrečnou sirénou vedle. Berani uhájili těsnou výhru a potřetí v historii vyhráli tradiční trenčínský turnaj. K celkovému triumfu jim pomohla remíza Trenčína 1:1 ve večerním zápase s kazašským Pavlodarem.

Doplňkové samostatné nájezdy Banská Bystrica - Zlín 0:0. I. série Galamboš -, Popelka -, II. série Loskot -, Matula -, III. série Sonne -, A. Holík -.

Další výsledky 3. hracího dne RONA CUP 2015 - Memoriál Pavla Demitru:

HK Nitra – HC Dukla Jihlava 1:4 (0:2, 1:1, 0:1), branky a nahrávky 32. min Bajtek (Štefanka, Milo) – 12. Flek (Melenovský), 16. Flek (Dobrovolný, Šimek), 25. Harkabus (Skořepa, Kohout), 44. Kohout (Skořepa). Doplňkové nájezdy 1:2.

HK Dukla Trenčín - HC Irtyš Pavlodar (Kazachstán) 1:1 (1:0, 0:1, 0:0), branky a nahrávky: 19. min Hudec (Pardavý) – 30. Mirosničenko (L. Jurík). Doplňkové nájezdy se nekonaly.

Konečné pořadí: 1. PSG Zlín 5 bodů (skóre 8:5), 2. HK Dukla Trenčín 4 (6:3), 3. HC Dukla Jihlava 4 (6:5), 4. HC Irtyš Pavlodar 2 (6:7), 5. HK Nitra 2 (7:11), 6. HC 05 iClinic Banská Bystrica 1 (4:6).

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Byl to spíše boj z obou stran než pohledný hokej. K vidění bylo hodně nečistých zákroků především holí. Na začátku utkání jsme dostali v oslabení gól, nicméně kluci bojovali, přidali na tempu utkání. Brzy po zahájení druhé třetiny jsme vyrovnali a utkání nakonec skončilo se šťastným koncem pro nás. Ve druhé polovině utkání jsme podali velmi dobrý výkon, podržel nás gólman Štůrala. Výhra je rozhodně cenná."