neděle 21. února 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín zaváhal na domácím ledě s Energií a vyšel bodově naprázdno

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 47. kola Tipsport extraligy s týmem HC Energie Karlovy Vary 3:5 a zůstali překvapivě v souboji s posledním celkem extraligové tabulky bez bodového zisku. Berani měli špatný vstup do utkání, neboť po zmatcích v obraně se dostaly Karlovy Vary do pohodlného tříbrankového náskoku. Veselý a spol. ještě snížili před druhou sirénou na rozdíl jednoho gólu, nicméně srovnat stav se jim nepodařilo. Energie pojistku přidala v závěru při neúspěšné power play domácího celku. Branky zaznamenali Robert Říčka, Roberts Bukarts a Roman Vlach. U vítězů dal dva góly zlínský odchovanec Tomáš Rachůnek. Tým PSG Zlín hraje v úterý 23. února v dalším kole ve Vítkovicích.

3:5
(1:4, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. min Říčka (Bukarts), 29. Bukarts (P. Holík, Matějíček), 37. Roman Vlach (Marušák, O. Veselý) - 1. M. Rohan, 8. Haščák, 15. Rachůnek (Kůs), 19. Rachůnek (Bičánek, Marosz), 59. Huna (Haščák). Rozhodčí: R. Čech, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 5 190. Střely na branku: 32:21. Zblokované střely: 9:7. Hity: 7:7. Vhazování: 27/61 (44%) - 34/61 (56%). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5.

Berani Zlín: Kašík (21. min Zavadil) – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, P. Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – T. Sýkora, Roman Vlach, O. Veselý – Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary: Habal - T. Dvořák, Bičánek, M. Rohan, Gulaši, Baránek, Sičák - J. Svoboda, Kůs, T. Rachůnek - Huna, Haščák, Vachovec - Flek, Marosz, Gorčík - V. Tomeček, Gríger, Koblasa. Trenéři: Mlejnek, Antonik.

Nejlepší hráči utkání: Petr Zavadil - Tomáš Rachůnek.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Všechno špatné je pro něco dobré. Doufám, že se z tohoto zápasu poučíme a další zápas bude diametrálně rozdílný než dnešní. Musíme si to rozebrat na videu, v klidu se ještě jednou na střetnutí podíváme. Na druhou stranu náš výkon nebyl zdaleka ideální, nicméně po sérii předchozích vydařených utkáních se takový "šokový "zápas dal očekávat. Chceme se z toho co nejdříve otřepat a připravit se na další zápas."

Mikuláš Antonik (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): "Povedla se nám první třetina, byli jsme produktivní a dali jsme čtyři góly. Ve druhé třetině soupeř přidal, zatímco my jsme udělali několik zbytečných faulů. Nechali jsme se i vyprovokovat. Naštěstí se nám to podařilo uhrát a šli jsme do poslední třetiny s vedením o gól. Závěrečnou třetinu jsme dobře odbránili, zodpovědně jiodehráli a chtěl bych klukům za to poděkovat."