úterý 06. března 2018 | Michal Sedláček, Roman Ordelt

Úvodní duel předkola nabídl dramatickou bitvu, kterou těsně ovládla Olomouc

Hokejisté Aukro Berani Zlín vstoupili do předkola Generali play off proti Olomouci těsnou prohrou 2:3. Berani šli v zápase do vedení, když se ve 14. minutě prosadil Pavel Klhůfek. Domácí srovnali ve druhé části, když se v 30. minutě trefil Petr Strapáč. O vítězi rozhodla třetí třetina, kde Olomouc otočila utkání zásluhou Miroslava Holce. Ševcům se povedlo vyrovnat díky brance Davida Šťastného, ale v 56. minutě využili domácí přesilovku a závěr utkání už si zvládli pohlídat. Po dramatické bitvě se tak ujímá vedení v sérii 1:0 na zápasy Olomouc. Druhý zápas předkola se hraje ve středu 7. března opět v Olomouci, začátek v 18 hodin.

PR1 / úterý 6. 3. 2018 / 17:20
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 30. min Strapáč (Irgl, Laš), 43. Holec (Vyrůbalík, Jergl), 56. Strapáč (J. Galvas, Irgl) – 14. Klhůfek (Popelka), 50. D. Šťastný (Roberts Bukarts, Okál). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Tošenovjan, Kis. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4271. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Eberle, J. Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Mráz, J. Káňa – Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček – Okál, D. Šťastný, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Fořt, Šlahař – Kubiš, Fryšara, O. Veselý – Klhůfek, Popelka, P. Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Berani zahrozili hned v úvodní minutě, když bez přípravy pálil bek Nosek, ale trefil jen uzdraveného domácího gólmana Konráda. Hanáci si zahráli úvodní přesilovku ve 4. minutě, neboť na trestnou lavici odešel bek Valenta. Ve slibné šanci se ocitl Burian, ale netrefil odkrytou svatyni. Zlínští si zahráli v polovině úvodní třetiny rovněž početní výhodu po faulu Ondruška, nicméně do vážnější příležitosti se nedostali. Střelecký účet utkání se otevřel ve 14. minutě, Kohouti v podání Jergla a Jakuba Galvase chybovali v defenzivě, Popelka našel před Konrádem zcela volného Klhůfka, který chladnokrevně poslal hosty do vedení. Zlín mohl přidat přesně za dvě minuty druhý gól,ke střele se napřáhl Freibergs a orazítkoval břevno Konrádovy brány! Domácí se nevzdali, Škůrek poslal pumelici od modré čáry, nicméně k dorážce se domácí již nedostali.

Začátek druhé třetiny přinesl opatrný hokej, šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Berani měli po faulu Knotka k dispozici druhou přesilovku, střelu Robertse Bukartse lapil Konrád do lapačky, v dorážce neuspěl Fořt. Následně mohl po nedůrazné rozehrávce Mory zvýšit vedení Okál, ale v koncovce byl nepřesný. V polovině utkání bylo srovnáno, gól vypracoval Irgl po ideální přihrávce od Laše a odražený kotouč usměrnil do sítě Strapáč. Kohouti měli ve zbytku třetiny více ze hry, nerozhodný stav vydržel do druhé sirény.

Mora měla úspěšný vstup do třetí třetiny. Hned ve 43. minutě dala rozdílový gól. Ve zlínském útočném pásmu byl tvrdě atakován Sedláček po střetu s Hermanem a z protiútoku překonal Kašíka po rychlém brejku střelou z mezikruží Holec. Berani se snažili o odpověď. Ta nepřišla z početní výhody, ale až při rovnovážném počtu hráčů na ledě. V 50. minutě mířil po střele zápěstím přesně Šťastný, když před Konrádem dobře clonil Okál. Obě mužstva hrála nadále pozorně v defenzivě, a nehnala se za každou cenu do útoku. V 55. minutě měl při přesilovce gólovou šanci Okál, ale kotouč z nacvičeného signálu mířil jen do boční sítě. V dramatickém závěru byl vyloučen Šlahař a Olomouc nabídnutou šanci využila. Vítězný gól vstřelil v 56. minutě Strapáč, který se trefil parádně podruhé v utkání. Bukarts a spol. sáhli v závěru základní hrací doby k power play, ta byla ještě umocněna po vyloučení Ondruška pětačtyřicet vteřin na hru šest na čtyři. Kohouti nakonec těsné vítězství uhájili až do samotného závěru.

Nejlepší hráči: Petr Strapáč - David Šťastný.

Zdeněk Venera (hlavní trenér HC Olomouc): "První třetina nebyla podle našich představ. Zlín byl aktivnější, zatímco my jsme nebyli na začátku v pohodě. Soupeř šel zaslouženě do vedení. Důležitý byl pro nás vyrovnávací gól, kdybychom se v tom plácali delší dobu, bylo by to pro nás horší. Poté jsme byli aktivnější, šli jsme do vedení. Vyrovnávací gól Zlína nás přibrzdil a mohlo se to poté naklonit na obě strany. Podařilo se nám ubránit zlínské přesilovky a výsledek se šťastně překlopil na naši stranu. Jsme rádi za první bod v sérii."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Podařil se nám vstup do utkání, měli jsme dobrý pohyb, vyložené šance a trefili jsme jednu tyčku. Bohužel jsme z toho nevytěžili více než jeden gól. Ve druhé třetině byla hra vyrovnaná, domácí po srovnání stavu ožili, jejich hra byla aktivnější. Bohužel jsme opět nevyužili přesilové hry, a to rozhodlo. Domácí dali gól a vyhráli. Samozřejmě chválíme tým za přístup i předvedenou hru. Věříme, že zítra budeme šťastnější my."