neděle 03. ledna 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Berani vstoupili do nového roku výhrou za tři body

Hokejisté PSG Berani Zlín mají za sebou úspěšný vstup do nového roku 2021! Svěřenci trenéra Roberta Svobody vyhráli v zápase 32. kola Tipsport extraligy 2020/21 na ledě Mladé Boleslavi fotbalovým výsledek 1:0 a získali velmi cenné tři body. Jediný gól padl v čase 55:55 minuty, o vítěznou branku se postaral v přesilové hře zkušený forvard Bedřich Köhler po předchozí střele Antonína Honejska. Brankář Libor Kašík udržel podruhé v sezoně čisté konto, když za svá záda nepustil ani jednu z 30 střel. Zlínu se na ledě Bruslařského klubu v Mladé Boleslavi daří, neboť před Vánoci si odsud odvezl dva body po výhře 3:2 v prodloužení. Tým PSG Berani Zlín nyní čeká dvojzápas doma s Kometou Brno, první duel se hraje v úterý 5. ledna od 18:20 hodin za asistence kamer ČT sport.

32. kolo / neděle 3. 1. 2021 / 16:00
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 56. min Köhler (Honejsek). Rozhodčí: Veselý, Micka – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: bez. Střely na branku: 30:20. Zblokované střely: 9:5. Hity: 5:3. Vhazování: 36/61 (59%) - 25/61 (41%). Průběh utkání: 0:1.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc (C), Hrbas, Pláněk (A), Šidlík, Fillman, Allen – Šťastný, Cienciala, Lunter – Alderson, Claireaux, Jääskeläinen – P. Kousal, Najman, Flynn – J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad. Trenéři: Rulík, Patera, Haas.

Berani Zlín: Kašík – Řezníček, Gazda, Žižka (C), Ferenc, M. Novotný, Nosek (A), Dluhoš – Köhler, Fryšara, Dufek – Šlahař, Honejsek, Herman – Kubiš (A), Karafiát, Vopelka – Sebera, P. Sedláček, J. Ondráček. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

První třetina

Po opatrném začátku vyzkoušel pozornost domácího gólmana Jana Růžičky ve 3. minutě obránce Gazda, na druhé straně vyzkoušel pozornost brankáře Kašíka boleslavský Šťastný. Berani v sestavě bez Zdeňka Okála hráli v 5. minutě po faulu Fina Jääskeläinena úvodní přesilovou hru, ale paradoxně se ocitli v největší šanci Bruslaři. Po akci Kousala se rozezněla tyčka zlínské brány. Střelecký účet utkání mohl otevřít v 11. minutě Zlín, ránu Ondráčka vyrazil Růžička se štěstím ramenem do bezpečí. Pořádné horko bylo před zlínským brankovištěm ve 14. minutě, když trestnou lavici zahříval Dufek. Nejdříve střílel Šťastný, poté Bruslaři orazítkovali z tlaku břevno Kašíkovy brány po ráně Flynna a v závěru početní výhody nebezpečně vystřelil Claireaux. Už při rovnovážném počtu hráčů na ledě zahrozili i Zlínští, Růžička neudržel kotouč a překvapený Šlahař ho neusměrnil do odkryté klece. Hosté vsadili na urputnou defenzivu a přečkali i další oslabení.

Druhá třetina

Boleslavští začali prostřední část další nastřelenou tyčkou, když Kašík měl skvěle postavenou brankovou konstrukci. V přesilové hře trefil ve 22. minutě Jääskeläinen třetí domácí tyč! Berani se vymanili z náporu Středočechů v 26. minutě po akci Dufka s Köhlerem, ale Růžička odolal. Oba týmy pozorně bránily a v ofenzivě pálily slepými náboji. Největší šanci měl v 36. minutě Honejsek, nejproduktivnější zlínský hráč se dostal před Růžičku, ale nedotáhl do úspěšného konce forhendovou kličku. Naprázdno vyšly i přesilové hry, gólmani udrželi do druhé sirény čistá konta.

Třetí třetina

Čekání na gól pokračovalo i ve třetí části. Domácí byli blízko k vedení ve 49. minutě, když v přesilovce Lunter u levé tyčky nepropasíroval kotouč za brankovou čáru. Bezbrankový stav vydržel až do 56. minuty a střelecký půst protrhl Zlín. Berani za pouhých 22 vteřin potrestali nedovolené bránění Pláňka, Honejsek se dostal k bekhendové střele z křídla a vyražený kotouč Růžičkou dorazil u levé tyčky do sítě důrazný Köhler - 0:1. Boleslavský gólman inkasoval gól po dlouhých 175 minutách a 55 vteřinách. Bruslaři sáhli půldruhé minuty před třetí sirénou k power play, ale neuspěli. Žižka a spol. udrželi čisté konto a vybojovali cenné tříbodové vítězství. Přitom Mladá Boleslav se vezla v předchozích zápasech na vítězné vlně, z posledních 15 utkání hned 13 vyhrála, zatímco Berani přerušili sérii čtyř proher za sebou!

Pavel Patera (trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): "Byl to urputný zápas o jediném gólu. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku, i když jsme měli hodně šancí především v přesilových hrách. Ty jsme nesehráli špatně, ale chyběl nám tlak do brány a clonění brankáři. Zlín dal gól a odváží si tři body."

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Poděkování patří celému týmu v čele s Liborem Kašíkem. Našli jsme sílu opět blokovat střely, zápas jsme doslova ubojovali. I s trochou štěstí si odvážíme opět tři body a jsme za to velmi rádi. Našli jsme energii a byli jsem šťastnějším týmem. Kašík předvedl neskutečný výkon, hodně nás podržel."