čtvrtek 06. února 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Výborně! Hokejisté PSG Zlín porazili v přímém souboji o šestku Vítkovice a získali důležité body

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 47. kola Tipsport extraligy ve Vítkovicích po výborném výkonu 5:2 a ziskem tří bodů se dostali právě na úkor Ostravanů do první šestky, která zajišťuje přímý postup do play off! Úřadující vicemistři vedli ve 25. minutě již 4:0, nicméně domácí dvěma slepenými brankami zkorigovali na dvoubrankový rozdíl. Čajánek a spol. měli zápas pod kontrolou ve třetí třetině přidali ještě pátý gól. Branky zaznamenali Ondřej Veselý 2, Petr Čajánek, Petr Zámorský a Bedřich Köhler. Extraliga má nyní téměř třítýdenní přestávku, rozběhne se až 25. února.

47. kolo / čtvrtek 6. 2. 2014 / 17:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
2:5
(0:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. min Sloboda (Roman), 30. Kucsera (Kolouch, Szturc) - 7. Čajánek (O. Veselý, Zámorský), 12. O. Veselý (Čajánek), 25. Zámorský (Leška, Köhler), 28. O. Veselý (Čajánek), 54. Köhler (Matějíček). Rozhodčí: Jeřábek, Hribík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 278. Střely na branku: 39:22. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

HC Vítkovice Ridera: Šindelář (28. min Dolejš) - M. Hruška, Kudělka, Sloboda, Kovář, Pastor, Stehlík, Štencel - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Roman, Szturc - J. Káňa I, Valčák, Strapáč - Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Šimíček, Trnka.

Berani Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – Okál, Holík, Kubiš – J. Ondráček, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Lepší vstup do zápasu předvedli zlínští hokejisté, když po vyhraném úvodním buly Čajánek vyprášil Šindelářovy betony. Domácí byli náporem Zlína evidentně zaskočeni, zmatek ve vlastní třetině řešili nejprve vyhozením na zakázané uvolnění a o několik chvil později faulem. Hned první přesilovku využil kapitán Čajánek, když dorazil střelu Veselého – 0:1. Po úvodní brance o sobě začaly Vítkovice dávat vědět, největší šanci Němce v polovině deváté minuty zlikvidoval Kašík. V polovině třinácté minuty předvedli skvělou souhru Čajánek s Veselým, kteří si pohráli s domácím gólmanem a druhý jmenovaný hráč uklidil kotouč do odkryté brány – 0:2. Do konce první třetiny už gól nepadl, Vítkovice nevyužily svou přesilovku.

I do druhé části zápasu vstoupili aktivněji modrožlutí, odměnou jim byla již třetí branka. Na začátku 25. minuty vystřelil Zámorský od modré tak prudce, že se kotouč odrazil z brány ven a hráči chtěli pokračovat ve hře – 0:3. Následně se za katr musel odebrat zkušený bek Zlína Marušák. V následném oslabení potvrdila svou obrovskou formu opět dvojice Čajánek, Veselý. Po přihrávce zlínského kapitána si Veselý objel bránícího Hrušku a horní část branky – 0:4. Šindelář se po této trefě odporoučel z vítkovické brány a své místo přenechal Dolejšovi. Tahle změna zřejmě zapůsobila jako vzpruha pro domácí borce, protože o chvíli později dopravili kotouč za Kašíkova záda. Po poradě s videorozhodčím se stav zápasu změnil na 1:4. Druhou branku si domácí připsali ve 30. minutě, trefil se Kucsera – 2:4. Domácí měli ještě jednu obrovskou šanci, Kašík však předvedl, proč se aktuálně pyšní nejlepší úspěšností v extralize a vychytal v rychlém sledu dorážky Koloucha, Němce a Kucsery. Další gól již druhá třetina nenabídla.

Závěrečné dějství začala Vlachova družina v početní výhodě, když si zbytek svého trestu odpykával domácí Stehlík. Domácí se začali dostávat do tempa, Kašík však kryl záda svým spoluhráčům spolehlivě. v 52. minutě poslali rozhodčí za hrubost na trestnou lavici Káňu a Melenovského. Oba hráči se již pomalu chystali zpátky na led, když po prudké ráně Honejska dopravil puk za brankovou čáru Köhler – 2:5. Vítkovičtí se ještě pokusili upravit skóre zápasu, Kašík však již kotouč za svá záda nepustil a tak zlínští hokejisté ukořistili potřebné a veledůležité tři body.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Patrik Valčák - Libor Kašík.

Roman Šimíček (trenér HC Vítkovice Steel): "Zápas se rozhodl už v první desetiminutovce. Hráli jsme velmi špatně. Zlín nás zaskočil, my jsme nebruslili, hráli jsme bez puku a laxně. Zlín se dostal do dvougólového vedení. Ve druhé třetině jsme se herně zvedli a dali dva góly, ale Zlín nám zase několikrát ujel a trestal naše chyby. Hosté kontrolovali ve třetí třetině vývoj utkání a vyhráli zaslouženě."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Obě mužstva podala velmi dobrý výkon. My jsme věděli o vítkovické síle a chtěli jsme se jim vyrovnat v bruslení, což se nám podařilo. Rozhodující byla naše produktivita. Brankář Kašík nás v několika gólových situacích podržel, my jsme pak z protiútoků mohli dávat góly."