středa 12. února 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlín začal po pauze výhrou na ledě Kladna a upevnil si desítku

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 44. kola Tipsport extraligy 2019/2020 na ledě týmu Rytíři Kladno 3:2 a vezu domů tříbodové vítězství. Přitom Berani nezačali první duel po reprezentační přestávce nejlépe, neboť od 16. minuty prohrávali. Žižka a spol. ve druhé třetině otočili průběh utkání ve svůj prospěch a během necelých čtyř minut dali dva góly. Třetí branku přidali na začátku třetího dějství. Rytíři ještě zásluhou Jaromíra Jágra zásluhou využité přesilovky snížili na rozdíl jediného gólu, ale obětavě hrající hosté s výborným gólmanem Liborem Kašíkem uhájili tříbodovou výhru až do třetí sirény. Zatímco Středočeši si připsali nelichotivou sedmou prohru v řadě, Berani si upevnili postavení v elitní desítce. Branky dali Jan Dufek, Jiří Ondráček a Pavel Kubiš. Zlín hraje v pátek 14. února doma s lídrem extraligy z Liberce.

44. kolo / středa 12. 2. 2020 / 17:20
Rytíři Kladno Kladno - Berani Zlín Zlín
2:3
(1:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. min B. Nash (O´Donnell), 44. Jágr (O´Donnell, Austin) - 29. Dufek (Claireaux, Freibergs), 33. J. Ondráček (M. Novotný, Kubiš), 43. Kubiš (J. Ondráček, Buchta). Rozhodčí: Šír, M. Sýkora – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 916. Střely na branku: 24:31. Zblokované střely: 7:5. Hity: 9:7. Vhazování: 31/65 (48%) - 34/64 (52%). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Rytíři Kladno: Cikánek – B. Nash, Austin, A. Lakos, Kehar, Barinka (A), Zelingr – Jágr, Vampola, Zikmund – J. Strnad (C), Melka, Redlich – Hovorka, Stach, P. Machač – Hajný, T. Kaut (A), O'Donnell. Trenéři: Lidický, D. Čermák, Kregl.

Berani Zlín: Kašík - D. Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, M. Novotný, Řezníček, Buchta - Dufek, Fořt, Herman - Šlahař, Honejsek, Okál - Claireaux, Fryšara, Köhler - J. Ondráček, P, Sedláček, Kubiš (A). Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Rytíři byli na začátku zápasu aktivnějším týmem a hned ve třetí minutě hráli po faulu Řezníčka úvodní přesilovou hru. Na jejím začátku Jágr trefil gólmana Kašíka, domácí poté uzamkli Berany v obranném pásmu, ale zlínský brankář všechny střely kryl. Domácí promarnili velkou šanci v 5. minutě, nejproduktivnější bek extraligy Austin vyslal ránu do odkryté brány, ale Fryšara obětavým zákrokem střelu zastavil. V 7. minutě upaloval na zlínskou bránu Hajný, ale kličku do bekhendu nezakončil úspěšně. Zlín vážněji zahrozil v 8. minutě, střelu Okála domácí brankář Cikánek vyrazil a v dorážce neuspěl Nosek. Hosté se ubránili v polovině úvodní třetiny dalšímu oslabení a vyrazili poté do útoku. Slibné šance si vytvořili Kubiš s Pavlem Sedláčkem, domácí strážce Cikánek odolal tlaku. Střelecký účet zápasu se otevřel v 16. minutě zásluhou domácího celku. Kanadský bek Nash vypálil z prostoru kruhu pro vhazování a kotouč skončil ve zlínské síti.

Berani si zahráli hned úvodní minutě druhé třetiny po faulu Vampoly úvodní přesilovku. Na Cikánka pálili Šlahař, Freibergs a Okál. Rytíři prahli po prolomení šňůry šesti porážek, ale na Kašíka nevyzráli Zikmund a Nash. Zlín byl postupem času aktivnějším týmem a odměnou mu bylo otočení skóre. Nejdříve ve 29. minutě potrestal faul Nashe třináctým gólem v sezoně Dufek. Debutant v národním týmu vyslal tvrdou střelu z prostoru před pravým kruhem a kotouč mířící nad vyrážečku Cikánka skončil v síti. Hosté zůstali při chuti a pumelice Řezníčka od modré čáry se zastavila až na tyči. Moravané dokonali obrat ve 33. minutě, od modré čáry vypálil Novotný a v pádu Ondráček tečoval puk do kladenské sítě.

Zlín šel na začátku třetí třetiny do dvoubrankového náskoku. Buchtovo nahození od modré čáry ve 43. minutě tečoval Ondráček a vyražený puk doklepl za Cikánkova záda Kubiš. Rytíři se dostali poté na rozdíl kontaktního gólu zásluhou využité přesilovky, když ve 44. minutě zaúřadoval Jágr, přehodil si na holi kotouč na forhend a skrytou střelou k tyči překonal Kašíka. Berany poté podržel Kašík, který nedovolil domácím vyrovnat. Středočechům nepomohla další početní výhoda a v infarktovém závěru ani power play. Obětavě hrající Zlín uhájil tříbodovou výhru až do závěrečné sirény.

Nejlepší hráči: Brendan O´Donnell - Pavel Kubiš.

David Čermák (trenér Rytíři Kladno): "V první třetině jsme měli více šancí, ale bohužel z toho padl jediný gól. Ve druhé části byla naše hra hodně pasivní, iniciativu jsme nechali Zlínu. Po zbytečných vyloučeních jsme pustili soupeře do vedení. V závěrečná třetina byla naše snaha otočit nepříznivý vývoj utkání, bohužel přišel další nešťastný gól. Snížili jsme na rozdíl jedné branky, ale v závěru jsme neproměnili šance a zůstali bez bodů."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Do utkání jsme nevstoupili dobře, měli jsme zbytečný respekt a působili jsme hodně zakřiknutě. Věděli jsme, že domácí budou bojovat ze všech sil, aby získali důležité body. V první třetině jsme si vytvořili dvě gólové šance, druhá třetina byla z našeho pohledu už lepší. Řekli jsme si v kabině, že musíme více bojovat a herně jsme to zvládali. Nakonec to byl boj až do samotného závěru. Zápas rozhodly naše šťastné góly a radujeme se ze zisku tří bodů."