středa 28. července 2021 | Vojtěch Jurák

Tomáš Kapusta představil Beranům mládežnický hokej v USA

Na Zimním stadionu Luďka Čajky se v neděli uskutečnilo setkání s Tomášem Kapustou. Bývalý hokejista a nyní generální manažer zámořských celků Ontario Jr. Reign a San Diego Sabers nejprve vedl trénink pro mládež na ledové ploše, poté v tiskovém středisku stadionu prezentoval fungování mládežnického hokeje v Kalifornii.


Zlínský odchovanec Tomáš Kapusta má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru a nyní se věnuje mládežnickému hokeji a výchově talentů v zámoří. Nedělní akce se uskutečnila díky dlouholeté spolupráci Beranů s kluby Ontario Jr. Reign a San Diego Sabers.

Kapusta mladým hokejistům ze Zlína a okolí nejenže předal něco ze svých zkušeností na ledové ploše, ale hlavně jim přiblížil fungování hokeje v Kalifornii a možnosti případného odchodu do zámoří na zkušenou. Jedna z vizí zlínského mládežnického hokeje je nabídnout hráčům různé možnosti osobního i sportovního rozvoje, takovou možností může být třeba právě působení v partnerském klubu.

„Je to historicky poprvé, co mi zlínský klub, ze kterého pocházím, umožnil udělat trénink s mládeží a vůbec celou takovou oficiální prezentaci. Přišli hráči a přišli i rodiče, takže jsem spokojený. Bylo to super,“ těší Kapustu.

Na ledě zámořskému generálnímu manažerovi pomáhali zlínští trenéři Lubomír Konečný, Ondřej Veselý a Petr Čajánek. Tréninku se zúčastnilo dvacet pět hráčů a pět brankářů ze Zlína i okolních klubů, Berani na akci pozvali zájemce z celého Zlínského kraje. Na následnou prezentaci dorazilo také několik rodičů a prostor byl i na dotazy.

V minulosti se v rámci česko-americké spolupráce mladí Berani už několikrát vypravili za oceán na poznávací zájezd a přátelská utkání, stejně tak hokejisté ze Spojených států a jejich rodiny vycestovali do Evropy. V podobných aktivitách a v prohlubování partnerství hodlají kluby pokračovat i nadále.

„Ve Spojených státech jsem Zlínu pomáhal zorganizovat zápasy proti americkým výběrům a naopak Zlín mi několikrát pomohl domluvit zápasy tady. Takže vzájemná spolupráce a přátelská atmosféra mezi kluby už je tradiční,“ doplňuje Kapusta.