pátek 01. října 2021 | Redakce

Do Zlína přichází Oscar Flynn a Adam Zbořil výměnou za Tomáše Fořta

Vedení klubu PSG Berani Zlín se dohodlo s týmem BK Mladá Boleslav na hráčské výměně. Do Baťova města přicházejí na hostování do konce sezony dva útočníci – Adam Zbořil a Oscar Flynn. Opačným směrem jde kapitán zlínských Beranů Tomáš Fořt.

„Rozhodlo hokejové hledisko, vzdát se Tomáše je pro nás velmi těžké, ale po nepovedeném startu do sezony získáme od neděle dva kvalitní hráčem, což je při přínos při našem úzkém kádru. Adam Zbořil hrál minulý rok v reprezentaci a ve Zlíně dostane prostor ukázat své schopnosti, od Oscara si slibujeme především rychlost a oživení útočné hry,“ uvedl Martin Kotásek, sportovní manažer klubu. 

Adam Zbořil (1995) – Odchovanec brněnské Komety se v minulé sezoně dostal do české hokejové reprezentace. Zažil v dresu Mladé Boleslavi dvě podařené sezony, kdy získal v 106 zápasech celkem 54 bodů. Adam má zkušenosti především ze slovenské extraligy a 2. finské ligy. 

Oscar Flynn (1999) – Pro Oscara jde o první extraligovou zkušenost v jiném dresu než Mladé Boleslavi, kde zažil skvělou minulou sezony, když získal v 50 utkáních celkem 24 bodů. Celkem za 154 utkání měl 45 bodů. Zajímavostí je, že v minulé sezoně byl vyhlášený nejšikovnějším hráčem TELH v rámci programu Hokejka.cz, rok předtím tuhle soutěž vyhrál A. Honejsek.