pátek 15. října 2021 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Smůla, hráli jsme vyrovnaný zápas, štve gólmana Daniela Hufa

Teprve podruhé v letošní sezoně naskočil od začátku do branky PSG Berani Zlín. Proti Spartě kryl gólman Daniel Huf pětatřicet střel soupeře, na bodový zisk to ale ani tentokrát svěřencům Luboše Jenáčka nestačilo. "Bohužel, smůla. Hráli jsme vyrovnaný zápas, výsledek vůbec neodpovídá hře," štvalo dvaadvacetiletého muže pod maskou.

Dane, jak jste utkání viděl ze svého pohledu?

"Hlavně jsem rád, že jsem se po delší době dostal do zápasu. Muselo být vidět, jak se hra zvedla. Na tréninku jsme něco pozměnili, celý zápas jsme hráli vyrovnané utkání. Bohužel zase rozhodly individuální chyby. Mohli jsme možná dát více gólů, ale to už je jen o štěstí. Všichni jsme drápali, hráli jsme vyrovnaný zápas. Výsledek vůbec neodpovídá hře."

 

Jak jste se připravoval na souboj se Spartou?

"Už od pondělí jsem měl takové náznaky, že bych měl chytat. V úterý se to rozhodlo, takže možná jsem měl až moc času na přípravu (smích). Intenzivně jsem se chystal až ve čtvrtek, jak to dělávám vždy. Na tréninku jsme zkoušeli určité momenty, které mohou ve hře nastat a také, že nastaly. Vyřešil jsem je, ale to, že se Spartě se štěstím odrazí puk jako třeba u druhého gólu, to už se natrénovat nedá. Bohužel to zase nevyšlo."

 

Mluvil jste o změnách ve hře, co konkrétně máte na mysli?

"Zapracovali jsme na tom, aby nevznikala přečíslení. Chceme hru překopat tak, abychom hráli dobře od obrany. Pak se můžeme soustředit na to, abychom dávali víc gólů. Výsledek vůbec neodpovídá hře. Bohužel, smůla, oproti prvním zápasům byl výkon určitě lepší."

 

Co dále?

"Podíváme se na video, vezmeme si z něj dobré věci. Určitě v obraně byly pozitivní věci, jak jsme si hlídali hráče, v útoku by se také našly super věci. Už je to opravdu jen o štěstí, že to nepřejde čáru."

 

Vy jste letos chytal teprve potřetí, jak to je pro vás složité?

"Loni jsem odchytal hodně zápasů, letos je to pro mě těžší spíš na hlavu. Každý trénink pomalu beru jako zápas, každý gól, co dostanu, mě štve i na něm. Je teď čekání takové delší. Člověk neví, kdy zase naskočí. Byl bych rád, kdybych prostoru dostával více, ale to už je na trenérech. Když příležitost dostanu, mám možnost ukázat, co jsem se naučil na tréninku."

 

Užil jste si atmosféru na zimním stadionu?

"Energie tam od lidí byla, jak jsme dali gól, projela mým tělem husina. Nevím, kolik přesně bylo lidí, ale hodně. I po zápase skandovali. Je vidět, že podpora od nich je velká. Cítíme podporu lidí, města, snažíme se to vracet."

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY