sobota 06. listopadu 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Do Zlína přichází Tomáš Hanousek z Karlových Varů výměnou za Mikúše

Extraligový klub PSG Berani Zlín sáhl k hráčské výměně s týmem HC Energie Karlovy Vary. Do Baťova města přichází třiadvacetiletý obránce Tomáš Hanousek, zatímco opačným směrem odchází útočník Tomáš Mikúš. Oba hráči nastoupí za nové kluby již v nedělním kole před extraligovou přestávkou, Hanousek obleče premiérově zlínský dres v souboji proti Kladnu. Vedení klubu nadále usilovně pracuje na zahraničních posilách do útoku.

Útočník Tomáš Mikúš požádal uprostřed týdne prostřednictvím svého agenta o výměnu do jiného týmu. Vedení klubu se rozhodlo s okamžitou platností ukončit jeho působení ve Zlíně. Osmadvacetiletý Slovák se nyní vrací do Karlových Varů, odkud do Zlína přišel, a kde strávil tři úspěšné sezony.

Vzhledem k tomu, že klub oznámí během listopadové extraligové pauzy příchody zahraničních hokejistů do ofenzivy, přistoupilo vedení klubu k trejdu forvarda Mikúše za kvalitního obránce. Z uvedeného faktu dává příchod ostříleného beka smysl a výrazně zvýší konkurenci v zadních řadách Beranů. 

„Situace na trhu je komplikovaná. Díky Tomášovi máme finálně vyřešenou defenzívu, ve které je nyní vysoká konkurence. Tomáš je na svůj věk zkušený ofenzivní obránce, zvlášť do přesilových her. V průběhu reprezentační přestávky bychom chtěli dokončit plánované posílení ofenzívy,“ uvedl Martin Kotásek, sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Tomáš Hanousek (výška 183 cm, váha 84 kg) - narodil se 3. června 1998 ve Slaném. S hokejem začínal ve čtyřech letech v Kralupech nad Vltavou. Jako mladý talent se přesunul do pražské Sparty a ještě v žákovském věku zamířil do Švédska. Vystudoval zde hokejové gymnázium a oblékal dres Södertälje v nejvyšších mládežnických soutěžích. 

Před sezonou 2017/18 se vrátil zpět do České republiky, nejdříve hrál mezinárodní EBEL za tým Orli Znojmo. V průběhu ročníku se poté stěhoval pod Ještěd, kde nastupoval především na farmě v Benátkách nad Jizerou. V české extralize odehrál během čtyř sezon za Liberec a Karlovy Vary celkem 189 zápasů, ve kterých zaznamenal 42 kanadských bodů za 7 gólů a 35 asistencí. V letošní sezoně za Energii nastoupil do 20 zápasů a vybojoval 6 bodů za 1 gól a 5 nahrávek. Do nejvyšší soutěže razantně naskočil v sezoně 2018/19 a hned si připsal v premiérové sezoně celkem 56 utkání s bilancí 12 bodů v produktivitě. S Libercem hrál loňské finále proti Třinci podobně jako na jaře 2019, je držitelem dvou stříbrných medailí z české extraligy.