neděle 21. listopadu 2021 | Vojtěch Jurák

Rozvíjej se s Berany! Klub začal pořádat dovednostní tréninky pro mládež

Vedení mládeže pokračuje v realizaci nástavbových programů pro mládež, na podzim začali trenéři pořádat pravidelné tréninky dovedností (střelba, bruslení a další). Jde o činnost nad rámec standardní klubové přípravy – tréninky jsou dobrovolné a určené těm, kde chtějí pro svůj hokejový rozvoj udělat něco navíc. Některé jsou také otevřené zájemcům z jiných klubů.

Aktuálně Berani organizují většinou tři zaměřené tréninky týdně (střelba, bruslení, další dovednosti). Klub se je snaží pořádat pravidelně a ve stálém termínu, vzhledem k proměnlivosti rozpisu ledu však může docházet k úpravám časů. Sledujte tedy, prosím,týdenní rozpis, s případnými dotazy se můžete také obracet na jednotlivé trenéry.

Zájemci se mohou hlásit na každou tréninkovou jednotku zvlášť. Pro členy klubu Berani Zlín stojí jeden 60minutový trénink na ledové ploše 200 Kč. Pro členy jiných klubů (pokud je pro ně program otevřený) je cena stanovena na 300 Kč.

Tréninky bruslení


Hlavním cílem je rozvíjet a zdokonalovat techniku bruslení. Na každé tréninkové jednotce trenéři představují hráčům jeden bruslařský prvek a společně se ho snaží pilovat v různých činnostech a herních situacích. Program vede Ondřej Veselý – bývalý útočník Zlína, nyní kouč osmé třídy, který se bruslení dlouhodobě věnuje a prošel školením zámořského specialisty na tuto činnost.

Termín: jednou týdně, zpravidla ve středu ráno od 6:15
Určeno: pro členy klubu Berani Zlín i pro zájemce z jiných klubů
Cena: 200 Kč za trénink pro mladé Berany, 300 Kč pro ostatní
Kontakt: Ondřej Veselý (vesely@beranizlin.cz)

Tréninky střelby


Tento dovednostní trénink je zaměřen na zakončení. Základem je tedy co největší četnost střelby, aby hráči vystříleli co nejvíce puků a zkoušeli zakončovat z různých úhlů i situací. Trénink vede Dominik Matula – kouč páté třídy, odchovanec Beranů a bývalý útočník, jehož silnou stránkou byla během kariéry produktivita.

Termín: jednou týdně, zpravidla ve čtvrtek večer
Určeno: pouze pro členy klubu Berani Zlín
Cena: 200 Kč za trénink
Kontakt: Dominik Matula (matula@beranizlin.cz)

Tréninky dalších dovedností


Hráči rozvíjejí konkrétní hokejové dovednosti (například přenos váhy + zakončení, kontrola puku + střelba apod.). Téma daného tréninku je vždy předem specifikováno přes KIS (klubový informační systém), podle potřeby se může případně opakovat dva nebo tři týdny po sobě. Program vede Lubomír Konečný – kouč sedmé a deváté třídy a zkušený skills trenér, jenž se účastní mimo jiné i dovednostních projektů hokejového svazu.

Termín: jednou týdně, zpravidla v pátek večer
Určeno: pro členy klubu Berani Zlín i pro zájemce z jiných klubů (ročníky 2012 až 2007)
Cena: 200 Kč za trénink pro mladé Berany, 300 Kč pro ostatní
Kontakt: Lubomír Konečný (konecny@beranizlin.cz)

Dovednostní tréninky jsou součástí mládežnických programů, které Berani letos začali pořádat. Navazují tak na hráčské a brankářské kempy, turnaje v minihokeji a příměstské tábory, které se uskutečnily v jarních a letních měsících. Do budoucna hodlají trenéři nabídku programů dále rozšiřovat.Děkujeme za zájem a těšíme se na spolupráci.