sobota 11. prosince 2021 | Vojtěch Gargulák

Berany čeká další moravské derby, v neděli zamíří do Brna

Do druhé poloviny extraligové sezóny vstoupili zlínští hokejisté vítězně, když v pátek na domácí půdě porazili Litvínov 4:1. Na tento úspěch se pokusí navázat v neděli, kdy od 17:00 v posledním utkání před reprezentační přestávkou vyzvou v brněnské Winning Group Areně domácí Kometu. Vybojují další cenné body?

Uspět na horkém ledě moravské metropole ale nebude nic jednoduchého. Kometa se v posledních kolech zvedla a zvítězila v posledních čtyřech zápasech. Naposledy v pátek doma do vítězného konce dovedla vyrovnanou bitvu s Karlovými Vary, které porazila 3:2. Návrat Libora Zábranského na brněnskou střídačku se tak zatím vyplácí, Berani se však do druhého největšího města republiky pojedou pokusit vítěznou sérii rivala ukončit.

Zabodují Berani proti rivalovi potřetí v sezóně?

V roli papírového favorita do utkání vstoupí domácí mužstvo, Berani však z role outsidera už v této sezóně dvakrát Kometu obrali o body. Nejprve ve druhém kole totiž na ledě soupeře v závěru třetí třetiny dotáhli dvoubrankové manko a nakonec vybojovali bod za porážku 2:3 v prodloužení. V domácí odvetě pak v 17. kole ve skvělé atmosféře zvítězili 5:3 a vybojovali tak první výhru za 3 body v sezóně.

Pikantní bude duel i vzhledem k nedávné hráčské výměně, která mezi těmito kluby proběhla. Ani ne dva týdny po příchodu do Zlína se tak proti svému bývalému klubu přestaví kanadský útočník Alexandre Mallet, který v Brněnském dresu v minulosti dvakrát slavil titul extraligového šampiona.

„Bude to další důležitý zápas. S některými kluky z Brna jsem stále v kontaktu, mám tam pár dobrých kamarádů. Žádné velké emoce v tom ale z mé strany nejsou. Prostě tam pojedu hrát hokej a udělat všechno pro to, abychom odjížděli se třemi body“

Alexandre Mallet, útočník PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

Adam Zbořil, útočník (26)

Zaboduje bývalý Beran v dresu mateřského klubu?

Opačným směrem za Alexandra Malleta do Brna putoval Adam Zbořil. Ten prožívá vskutku divokou sezónu, vystřídal v ní totiž už tři extraligové kluby. Do Zlína přišel na začátku října z Mladé Boleslavi, v dresu Beranů si však připsal jen dva kanadské body v šestnácti zápasech a po dvou měsících se tak opět stěhoval. Tentokrát do svého rodného Brna, kde prošel mládeží Komety, první starty za tamní A-tým si ale připsal až nyní. A uvedl se výborně, hned v prvním zápase pomohl krásným gólem k výhře nad Libercem.