středa 19. ledna 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Posila pro Berany! Přichází útočník Pavel Makarenko z Vladivostoku

Extraligový klub PSG Berani Zlín hlásí pár dní před závěrem přestupního termínu v Tipsport extralize nové jméno do ofenzívy. Smlouvu do konce letošní sezony podepsal ve Zlíně křídelní útočník Pavel Makarenko z Ruska. Sedmadvacetiletý rodák z Moskvy přichází do Baťova města z Kontinentální hokejové ligy, kde naposledy působil v týmu Admiral Vladivostok.

Berani se snaží oživit a posílit hráčský kádr do závěru základní části extraligy, ve které zlínský hokej bojuje o vyhnutí se přímému sestupu do první ligy a odpoutání se z poslední příčky. „Naše situace při pohledu do tabulky není dobrá, Kladno nám bodově opět uteklo. Snažíme se mužstvo vhodně posílit a dát mu nový impuls. Zaměřili jsme se na Kontinentální hokejovou ligu, vytipovali jsme si vhodné hráče a vyskytla se možnost angažovat Pavla. Zjistili jsme si reference a poté se dohodli na spolupráci do konce sezony. Věříme, že nám zvedne naší bídnou produktivitu a výrazně se prosadí v koncovce,“ pověděl Martin Kotásek, sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Pavel Makarenko nastupoval v letošní sezoně pravidelně za Vladivostok, v dresu týmu z Dálného východu, kde končí Transsibiřská magistrála, odehrál slušnou porci 35 zápasů. Makarenko se stane v současném hráčském kádru Beranů již pátým zahraničním hráčem. Ve Zlíně hraje jeho krajan Vladimir Michasenok, dále Lotyši Roberts Mamčics, Patriks Zabusovs a Kanaďan Alexandre Mallet. 

Forvard Pavel Makarenko (narozen 20. října 1994, Moskva) odehrál v Kontinentální hokejové lize osm sezon. Premiéru měl v sezoně 2013/14 v týmu Viťaz Podolsk, poté hrál za celky Metallurg Novokuzněck, Admiral Vladivostok, Torpedo Nižnij Novgorog, HK Soči a před letošní sezonou se vrátil zpět do Vladivostoku. Makarenko odehrál v KHL celkem 233 zápasů, ve kterých si připsal 43 kanadských bodů za 16 gólů a 27 asistencí. Nastupoval rovněž ve Vyšší hokejové lize (VHL) za týmy Klinu, Kurganu a Tambova.