čtvrtek 29. září 2022 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Musíme chodit do brány, škaredé góly nás nakopnou, věří Jiří Ondráček

Hokejisté PSG Berani Zlín se v utkání 6. kola Chance ligy proti Prostějovu nedokázali vymanit ze svého standardu, který až na jednu výjimku vždy čítal maximálně jeden vstřelený gól do sítě soupeře. Proti Jestřábům trefa Petra Mrázka ze závěru první třetiny z trestného střílení stačila na bod za prohru 1:2 v prodloužení.

Zlínští měli strašidelný vstup do utkání, neboť soupeři vůbec nestíhali a je téměř zázrakem, že třetinu, která skončila 5:16 na střely na branku v jejich neprospěch, uhráli ve stavu 1:1. Ten nakonec platil až do nastavení, přestože ve zbylých dvou třetinách už byli aktivnější Berani.

"Minule jsme měli dobré nástupy, deset minut jsme hráli výborně a pak jsme odešli hlavou, nohama nebo nevím čím. Tentokrát měl lepší nástup soupeř, samozřejmě si na to musíte dávat pozor. Bránit umí všichni a je velmi těžké se probíjet dopředu. Od druhé třetiny měl náš výkon parametry, tak jsme si to představovali, akorát jsme se minulými zápasy dostali do stavu, kdy nám to nelepí. Budeme se muset propracovat k těm škaredým gólům a věřit tomu, že se to otočí," pravil po zápase útočník Zlína Jiří Ondráček.

Zlínu navíc ve 47. minutě mohla pomoci nešťastná situaci u soupeře, kdy se zranil gólman Jaroslav Pavelka, jenomže gól nedali ani ze střídačky příchozímu mladíkovi Josefu Němečkovi. "Řekli jsme si, že ho zasypeme střelami, ale vše viděl. To je ono, musí být někdo na bráně, abychom tečovali, doráželi, stínili a vyhráli například 2:1. Měli jsme hodně střel ze stran nebo dorážek, ale musíme být více důrazní na bráně. Nedáváme moc škaredých gólů a šancí do prázdné si moc nevytvoříme," věděl čtyřiatřicetiletý forvard.

Stejně tak moc dobře tušil, že prodloužení už zase patřilo hostům. Berani se snad nedostali za celé čtyři minuty k puku. Nevyhrávali buly, navíc dostali trest za špatné střídání. "Kdo hraje na puku, určuje hru. Navíc při tři na tři. Třikrát vyhráli buly a rozhodovali o tom, co se bude dít. Pak jsme byli vyloučení za něco, co by se nemělo stávat," mrzelo Ondráčka.

Zlín má po šesti duelech na svém kontě šest bodů, nikdo nemá méně. Jiřího Ondráčka ale podle jeho slov nezaskočil styl druhé nejvyšší soutěže, zároveň jej však jako odchovance Beranů aktuální situace velmi trápí. "Je to pro mne těžší, když jsem místní. Člověk nemůže pomalu ani nikam vyrazit. Na druhou stranu jsem se vracel s tím, že to bude těžké, že to bude výzva. Tak jsme si vybrali těžší cestu. Všichni si mysleli, že bude válec, že vyhrajeme bez prohry, ale určitě pro nás lepší, že toto přichází na začátku a ne někdy v lednu. Ono půlka hráčů z Chance ligy může naskočit do extraligy, kvalita tady je. I dnes Prostějov měl plno hráčů, co si prošli extraligou. My jsme v některých zápasech měli horší pohyb, udělali jsme hodně faulů. Tentokrát byl pohyb lepší, ale na jeden gól se těžko vyhrává," znovu připomněl trápení v ofenzivě Jiří Ondráček.

Sérii tří porážek v řadě se pokusí Berani zastavit v sobotu 1. října, kdy hrají na ledě Třebíče.

Fotogalerie

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY