čtvrtek 20. října 2022 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Gólman Libor Kašík se vrátil po více než měsíci zpátky do branky, zažil dechberoucí zápas

Doslova dechberoucí utkání odchytal ve středu na ledě Poruby gólman Libor Kašík. Ten se do branky dostal v sezoně teprve podruhé, k výhře ale svému celku PSG Berani Zlín nepomohl. Inkasoval pětkrát a navíc si odnesl nepříjemný zážitek v podobě vyraženého dechu. "Nejvíc nepříjemná věc, co jsem v hokeji zažil," líčil po zápase třicetiletý brankář.

Kašík začínal úvodní duel sezony doma s Kolínem, ve dvou třetinách však z dvanácti střel dostal hned čtyři góly a byl střídán. "Bylo to tenkrát nešťastné. Tečovaná střela, vlastňák, čtyři na jednoho... Někdy se to tak semele, každý zápas není posvícení," vrátil se k utkání ze 14. září zlínský gólman, který na svou další šanci čekal více jak měsíc. Ta přišla na ledě vedoucího týmu Chance ligy z Poruby, zatímco lídr prvoligových brankářských statistik Daniel Huf léčil šrámy.

"Po celou tu dobu jsem se snažil být především Danovi oporou. Dříve jsem byl zvyklý na velké zápasové vytížení, ale aktuální situaci už jsem si zkusil v zahraničí. Jsme dvojice, v moderním hokeji to tak funguje, že se gólmani protáčejí. Brána je jen jedna, základ je být všichni v nějaké pohodě," pověděl Libor Kašík v útrobách ostravské arény po prohře 3:5. Sám si připsal 23 zákroků.

"Jak jsem dlouho nechytal, tak jsem se především snažil co nejlépe připravit. Čekal jsem, že to bude těžký zápas, nakonec jej rozhodly chyby ke konci. Mrzí mě to," hovořil zklamaně brankář se zkušenostmi z KHL či finské soutěže. Zlínští proti Porubě třikrát náskok soupeře dotáhli, na dvě rozdílové trefy z posledních tří minut už ale nezareagovali.

Právě ke konci duelu, za stavu 3:4, Libor Kašík v souboji o puk před brankovištěm fauloval porubského útočníka, který mu v pádu nešťastně vyrazil dech. "Byla to v hokeji jedna z nejnepříjemnějších věcí, co se mi kdy stala. Celá situace vyplynula z naší aktivity vyrovnat. Blížil se ke mně hráč, kterému jsem chtěl vypíchnout puk. Nevím, jestli mě neviděl nebo nestihl vůbec uhnout, ale vrazil mi do hrudi a už to bylo. Byl jsem z toho v šoku, nikdy předtím se mi to nestalo. Přijeli se spoluhráči zeptat, jestli jsem OK a já jsem ani nebyl schopen jim odpovědět," barvitě líčil své zážitky z návratu mezi tři tyče Kašík.

Další historky může sbírat se spoluhráči v sobotu, druhou čtvrtinu základní části načnou Berani na ledě Kolína. Tu první zakončili se sedmnácti body až na desáté příčce.

Fotogalerie

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY