pondělí 05. prosince 2022 | Redakce

Novým trenérem Beranů je Miloš Říha mladší

Změna v realizačním týmu zlínských Beranů! Po nevýrazné první polovině a příchodu nového generálního manažera Roberta Hamrly dochází k první výrazné změně. Končí trenéři Rostislav Vlach (hlavní trenér), Juraj Jurík (1. asistent trenéra) a Libor Chytil (kondiční trenér). Nově je na lavičku zlínských Beranů jmenovaný Miloš ŘÍHA mladší. Jeho asistenty zůstávají Oldřich Horák a Luboš Horčička. Během dnešního dne Vám přineseme exkluzivní rozhovor s novým trenérem.

"I přes včerejší vítězství a lepší výkon jsme se rozhodli pro změnu v rámci hlavního trenéra. Mužstvo potřebuje nový impuls a věřím, že Miloš Říha mladší je tím správným člověkem, který dokáže kabinu probudit a posunout tým na vyšší příčky," uvedl Robert Hamrla, který o víkendu převzal klub PSG Berani Zlín.

Miloš Říha ml. se stal nově i sportovním manažerem, bude mít tedy hlavní slovo při skládání kádru. Martin Kotásek zůstává v pozici vedoucího mužstva. Vedení klubu děkuje končícím trenérům za odvedenou práci a přeje jim hodně úspěchů na dalších angažmá.

Miloš Říha ml. (40 let) se narodil 9. 2. 1982 v Ostravě. V mládežnickém věku hrál za Zlín, nicméně ze zdravotních důvodů hokejovou kariéru ukončil. Přešel na trenérskou dráhu, vedl mládežnická mužstva pardubických hokejistů a působil rovněž v pozici skauta. Posléze přešel do Hradce Králové, kde sezoně 2012/13 vyhrál juniorskou ligu a zároveň začal působit v seniorském hokeji jako asistent trenéra v A-týmu. Od další sezony se vrátil do Pardubic, kde dělal v extraligovém týmu asistenta Zdeňku Venerovi a poté působil vedle svého otce. V létě 2015 se stal hlavním trenérem, ale po měsíci u týmu skončil. Začal působit v první lize, kde vedl Litoměřice a Slavii. Stal se konzultantem Karlových Varů v době jejich návratu do nejvyšší soutěže. Vrátil se zpátky do extraligy, neboť společně s Václavem Baďoučkem vedl od sezony 2021/22 hokejisty Plzně, od týmu Západočechů byl odvolán na začátku letošního ročníku. Miloš Říha ml. absolvoval stáže ve Spojených státech a v předních týmech KHL (Petrohrad, Mytišči). Dva roky byl asistentem národního týmu České republiky po boku svého otce, v této pozici absolvoval mistrovství světa 2019 na Slovensku, přičemž další šampionát ve Švýcarsku byl zrušen kvůli covidu. Stál na střídačce české reprezentace na řadě turnajů prestižní série Euro Hockey Tour.

Fotogalerie