neděle 29. ledna 2023 | Vojtěch Gargulák

Poslední derby základní části! Přivezou Berani body také ze vsetínského Lapače?

Nabitý program hokejové Chance ligy pokračuje. Už v pondělí má na programu 43. kolo, které zlínské hokejisty zavede na horkou půdu vsetínského Lapače. Prodlouží Berani vítěznou sérii a urvou na stadionu rivala další důležité body? Úvodní buly čtvrtého derby v sezóně bude vhozeno v 17:30.

Začátek roku 2023 ani jednomu z rivalů příliš nevyšel, v posledních týdnech se ale jak Berani tak Valaši dostali do dobré formy. Svěřenci Miloše Říhy se naladili na vítěznou vlnu a další triumfální árii zahráli v sobotu, kdy na Zimním stadionu Luďka Čajky porazili Jihlavu 4:1. Vsetín si během ledna prošel krizí, během níž prohrál pět zápasů v řadě, v posledním týdnu se ale vrátil do výsledkové pohody, když postupně porazil Šumperk, Porubu a pardubické „Béčko“. V tabulce tak mužstvo z opačné strany kopce Sirákova figuruje na druhém místě, Zlíňané se posunuli na sedmou příčku.

Bitva o play-off v plném proudu

Do konce základní části Chance ligy zbývá už jen deset kol a boje o co nejlepší umístění v tabulce tak nabývají na důležitosti. Berani díky posledním výsledkům průběžným pořadím stoupají a na šestý Přerov momentálně ztrácejí osm bodů, což je i vzhledem k blížícímu se vzájemnému duelu stále hratelné. Velký krok k naději na přímý postup do čtvrtfinále mohou udělat už v pondělí na Vsetíně.

Nejdelší vítězná série za osm let

Pět soutěžních zápasů v řadě zlínští hokejisté vyhráli poprvé od roku 2015. V cestě za jejím prodloužení nyní stojí velice těžký soupeř. Valaši se netají ambicemi, a i přes občasné výkyvy formy v této sezóně patří mezi absolutní špičku Chance ligy. Během ledna navíc v rámci zbrojení před play-off Vsetíňané přivedli dvě posily. Brankáře Tomáše Vošvrdu, který v posledních čtyřech zápasech odsunul do role náhradníka dosavadní jedničku Maxima Žukova a také útočníka Radka Čípa, který hned ve svém druhém zápase gólem do prázdné branky pečetil výhru nad pardubickou rezervou.

„Nebudeme měnit nic co momentálně funguje. Na derby se připravíme jako na každý jiný zápas. Osobně se moc těším, protože bude skvělá atmosféra a věřím, že urveme další body.“

Zdeněk Sedlák ml., útočník PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?


Pavel Klhůfek, útočník (31)

Trefí se zlínský odchovanec v dresu rivala?

Ve Zlíně se narodil a strávil zde mládežnická léta, v současnosti však útočník Pavel Klhůfek hájí barvy Valachů. Jednatřicetiletý forvard svou seniorskou kariéru nastartoval v pražské Slavii, v jejíž barvách debutoval v extralize. Celkem v nejvyšší soutěži odehrál přes dvě stovky utkání, kromě pražského klubu také za Chomutov a v ročníku 2017/18 i za rodný Zlín. Mnohem více se mu ale dařilo na Slovensku, kde během pěti sezón v dresu Zvolenu a Košic patřil k nejproduktivnějším hráčům ligy. Před aktuální sezónou se vrátil do Česka, když posílil Vsetín, v jehož dresu dosud v 35 zápasech nasbíral 22 kanadských bodů.


Statistiky týmů v aktuální sezóně

VHK ROBE Vsetín Chance liga 2022/23 PSG Berani Zlín
2. místo (78 bodů) Umístění v tabulce 7. místo (60 bodů)
10 bodů Posledních 5 zápasů 15 bodů
19,87% (4. místo) Úspěšnost přesilovek 18,59% (7. místo)
85,62% (3. místo) Úspěšnost oslabení 84,15% (5. místo)
334 (7. místo) Bloky 361 (6. místo)
475 Trestné minuty 454
Luboš Rob – 42 bodů (17+25) Nejproduktivnější hráč Antonín Honejsek – 29 bodů (11+18)
Ondřej Smetana – 20 bodů (7+13) Nejproduktivnější obránce Daniel Gazda – 22 bodů (9+13)
Luboš Rob (17 branek) Nejlepší střelec Petr Mrázek (14 branek)
Luboš Rob (25 asistencí) Nejlepší nahrávač Antonín Honejsek (18 asistencí)
Jiří Říha, Ondřej Smetana (+15) +/- Daniel Gazda (+12)
Ondřej Němec (36) Bloky Jiří Suhrada (41)
Maxim Žukov (92,27%) Úspěšnost zákroků Daniel Huf (92,61%)