pondělí 06. února 2023 | Redakce

Berani v reprezentaci! Zlín má zástupce ve všech mládežnických výběrech

Kolotoč klubových soutěží se zastavil, na řadu přichází přibližně týdenní pauza, během níž se koná řada mezinárodních turnajů reprezentačních výběrů. A to včetně těch mládežnických, ve kterých budou mít své zastoupení i zlínští Berani.

Reprezentace U20 – Matěj Zavřel a Adam Burian


Juniorský výběr do 20 let, který na nedávném mistrovství světa v Kanadě vybojoval stříbro čeká od 7. února Turnaj pěti zemí ve švédském Ängelholmu. Trenéři na něj povolali celou řadu nováčků, mezi nimiž nechybí ani dva mladí Berani – obránci Matěj Zavřel a Adam Burian. Mezi náhradníky pak na případnou šanci čeká také útočník Matyáš Dědek. Mladí reprezentanti se ve Skandinávii postupně utkají se Švýcarskem, Finskem, Německem a domácím Švédskem.

Zavřel s Burianem zažívají skvělou sezónu v juniorské extralize. Oba patří mezi pět nejproduktivnějších obránců celé soutěže, druhý jmenovaný navíc celou tabulku s 36 body suverénně vede. Čerstvě devatenáctiletý Burian už má na kontě také tři starty za zlínské A-mužstvo.

Reprezentace U18 – Lukáš Heš a Adam Hamrla


Také reprezentace do 18 let poputuje na sever a také jeho nominace zahrnuje zlínským fanouškům známá jména. Útočník Lukáš Heš je se šestadvaceti góly nejlepším střelcem juniorské extraligy a svůj talent projevuje už také v Chance lize, kde za A-tým nastoupil dosud jedenáctkrát a připsal si dvě branky. V nedávném žebříčku skautů NHL se vešel mezi nejlepších 50 evropských hráčů pro červnový draft. Ve Finsku si zahraje také obránce Adam Hamrla, který taktéž působí ve zlínské juniorce a za reprezentační šestnáctku již nastupoval v minulosti.

Výběr trenéra Jakuba Petra se od 10. února ve finské Raumě postupně střetne proti domácím Suomi, Švédsku a Spojeným státům.

Reprezentace U17 – Martin Vaculík


Národní tým do 17 let se už od 7. února představí ve švýcarském Romanshornu proti elitním týmům Finska, domácího Švýcarska, Švédska a Spojených států. Bude u toho i zlínský útočník Martin Vaculík, který letos sbírá více než bod na zápas v extralize dorostu a usadil se už také mezi juniory. Pro šestnáctiletého forvarda jde o vůbec první reprezentační zkušenost. Mezi náhradníky byli nominováni také brankář Marek Uherek a útočník Jakub Heš.

Reprezentace U16 – Tomáš Mikel


Hráči nejmladší reprezentační kategorie si jako jediní zahrají na domácí půdě. Na turnaji v Novém Jičíně a Kopřivnici postupně dvakrát změří síly se Švédy a Finy. Obranu národního týmu vyztuží také Tomáš Mikel, mladý Beran, který si díky svým výkonům mezi dorostenci během ledna vysloužil starty také v extralize juniorů.