pátek 24. března 2023 | Redakce

Mečbol číslo jedna! Vybojují Berani v Třebíči postup do finále?

Zlínští Berani jsou krok od finále. K postupu jim v sérii s Třebíčí chybí poslední bod, který se pokusí vybojovat v pátém utkání, které je čeká už v sobotu na stadionu soupeře. Zvládnou Berani další drama a ukončí semifinále už zítra? Utkání v KHNP Aréně startuje v 17:30.

Berani mečbol vybojovali na domácí půdě, kde je stejně jako ve čtvrtfinálové sérii fanatické zlínské publikum dovedlo k výhrám ve dvou nesmírně dramatických duelech. V obou případech přitom Zlíňané soupeře lámali až v posledních minutách, čtvrteční utkání za nepopsatelné atmosféry dokonce rozhodovaly až nájezdy. Horácká Slavia tak ve Zlíně utrpěla dvě velmi bolestivé porážky a na domácí stadion se nyní vrací bojovat o udržení v sérii.

Zafunguje opět narozeninová magie?

Zvláštní náboj mělo čtvrté semifinále pro útočníka Zdeňka Sedláka, který v ten den slavil své 23. narozeniny. A oslavil je stylově, byl na ledě u obou branek Beranů a nakonec posledním pokusem rozsekl nájezdovou loterii. A jednoho oslavence budou mít žlutomodří v sestavě i zítra, kdy jednadvacátou svíčku na dortě sfoukne Dominik Luža. Tomu navíc série s Třebíčí mimořádně chutná, ve čtyřech zápasech v ní nasbíral už tři kanadské body, čímž překonal svou bilanci z celé základní části.

Vyrovnané formace i příspěvek obránců

Berani v play-off těží mimo jiné z produktivity všech útočných řad. Všichni forvardi, kteří odehráli všech osm zápasů tak již mají na kontě minimálně jeden kanadský bod. Důležitou roli sehrávají také obránci, kteří kromě pevné defenzívy dokážou podpořit také útok. Podobně jako již zmiňovaný Luža tak svůj bodový zisk ze základní části dokázal ve vyřazovacích bojích zdvojnásobit třeba Martin Novotný. Ve čtvrtek pak veledůležitým gólem v předposlední minutě odstartoval comeback Beranů Jakub Husa.

„Bude to těžké, Třebíč bude hrát doma, takže po nás půjdou. Je to teď na nich, oni potřebují vyhrát. Ale já věřím, že to zvládneme, jsme prostě lepší.“

Jakub Husa, obránce PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?


Antonín Bořuta, obránce (34)

Pomůže zkušený bek prodloužit sérii?

Na ledě jej nepřehlédnete. Pomáhá tvořit hru, podílí se na útočných akcích, ale daleko nejde ani pro tvrdý hit nebo osobní souboj u mantinelu. Zlínský odchovanec Antonín Bořuta patří v této sezóně k největším osobnostem Chance ligy, stal se nejproduktivnějším obráncem základní části a velmi aktivně prožívá také semifinálovou sérii proti svému mateřskému klubu. V ní dosud nasbíral tři asistence. Čtyřiačtyřicetiletý bek ve Zlíně naposledy působil v sezóně 2016/17, v Třebíči je prvním rokem, pokračovat zde ale bude i v příští sezóně.


Statistiky týmů v aktuální sezóně

PSG Berani Zlín Chance liga 2022/23 SK Horácká Slavia Třebíč
8 Zápasů v play-off 8
19 Vstřelených branek 18
21,21% Úspěšnost přesilovek 16,67%
83,78% Úspěšnost oslabení 77,27%
101 Bloky 83
128 Trestné minuty 77
Denis Kindl – 9 bodů (1+8) Nejproduktivnější hráč 4 hráči – 5 bodů
Daniel Gazda – 5 bodů (1+4) Nejproduktivnější obránce Antonín Bořuta – 5 bodů (0+5)
Petr Kratochvíl, Petr Mrázek (3 branky) Nejlepší střelec Martin Dočekal (4 branky)
Denis Kindl (8 asistencí) Nejlepší nahrávač Antonín Bořuta (5 asistencí)
Jakub Husa (+3) +/- Jakub Malý (+3)
Daniel Gazda (22) Bloky Matyáš Svoboda (11)
Daniel Huf (94,29%) Úspěšnost zákroků Pavel Jekel (93,31%)