úterý 02. května 2023 | Redakce - marketing

Berani představují tým na sezonu 2023/24!

Berani Zlín představují první posily do následující sezony, kde budou žlutomodří obhajovat zisk poháru pro vítěze Chance ligy! Po již představených odchodech do týmu tvořeného sportovním manažerem a trenérem Milošem Říhou přichází pět hráčů - čtyři útočníci a jeden obránce. Útočníci Zdeněk Sedlák ml. a Martin Lang podepsali nové smlouvy a budou pokračovat ve Zlíně!

"V uplynulé sezoně jsme zjistili s trenérským štábem, kde nás pálí bota. Stavíme tým založený na bruslení a rychlosti. V útoku chceme podpořit produktivitu více pětek, obranu chceme po odchodu Daniela Gazdy posílit. Brankařská dvojice Huf - Kořének je na Chance ligu skvělá. Na trhu jsme stále aktivní a i během sezony bychom chtěli doplňovat kádr tak, aby byl i v případné baráži konkurenceschopný," uvedl Robert Hamrla, generální manažer klubu.

V následující sezoně kromě nově podepsaných hráčů zasáhnou také také dva útočníci, kteří se podepsali svými výkony pod ziskem poháru pro vítěze Chance ligy - Zdeněk Sedlák ml. a Martin Lang podepsali ve Zlíně nové smlouvy!

Nicolas WERBIK (25) - Urostlého útočníka zlínským fanouškům netřeba dlouze představovat. V dresu Beranů vynikal v mládeži, po tříleté štaci v zámoří se do mateřského klubu vrátil v extraligové sezóně 2018/19. Nejvyšší soutěž si následně zahrál také za Vítkovice, poslední dva roky pak strávil ve Finsku, kde se zařadil mezi nejproduktivnější hráče druhé nejvyšší soutěže.

Zlínský odchovanec který působil v posledních letech ve Finsku, kde ve svých týmech patřil k nejlepším útočníkům. Jedna se o vysokého centra, kterého jsme do útoku potřebovali.
Miloš Říha, hlavní trenér

Roman VLACH (33) - Beranům velmi známý útočník, který ve Zlíně odehrál celkem 8 sezon, V extralize oblékal také dresy Liberce, Karlových Varů, Pardubic, Plzně a Olomouce. V minulé sezoně hrál za Jestřáby z Prostějova.

Technicky velmi zdatný útočník, který je zároveň odchovanec klubu. Věříme, že nám pomůže zvýšit produktivitu týmu.
Miloš Říha, hlavní trenér

Martin NOVÁK (34) - Nová akvizice v dresu Beranů, jedná se o velmi produktivního útočníka, který v Chance lize odehrál 625 utkání a získal 412 bodů! Neztratil se ani v Tipsport extralize, kde odehrál včetně baráže 72 utkání a získal 26 bodů za 10 branek a 16 asistencí.

Zkušený útočník, který vždy patřil k nejlepším útočníkům, když působil v Chance lize. Jedná se o komplexního hráče.
Miloš Říha, hlavní trenér

Jan SÜSS (24) - mladý perspektivní útočník s potenciálem na extraligu přichází z Komety Brno, kde v minulé sezoně odehrál 22 utkání a získal 4 body. V rámci Chance ligy má za sebou v dresu Přerova 224 utkání s bilancí 82 bodů - 46 branek a 36 asistencí.

Velmi kvalitní útočník v dobrém věku, který v posledních letech prokázal velký progres a věříme, že se u nás bude prosazovat i bodově.
Miloš Říha, hlavní trenér

Zdeněk ČÁP (30) - Obránce, který pravidelně pendluje mezi extraligou a Chance ligou přichází vyztužit defenzivní řady, ale také bodově podpořit produktivitu. Dlouhodobě v Chance lize získává půlbod na utkání a prosazovat se dokázal i v extralize, kde odehrál 211 utkání a získal 31 bodů.

Na Chance ligu nadstandardní obránce s dobrou rozehrávkou a výborným bruslením. Znám jej již od mládeže, takže vím, co od něj čekat. Má extraligové zkušenosti, v Chance lize byl vždy rozdílovým bekem.
Miloš Říha, hlavní trenér

Aktuální soupiska pro sezonu 2022/23

Brankáři: Huf, Kořének
Obránci: Burian, Čáp, Husa, Novotný, Suhrada, Talafa, Riedl, Zavřel, Zbořil
Útočníci: Čechmánek, Gago, L. Heš, Kindl, Köhler, Lang, Mrázek, Pospíšil, Sadovikov, Sedláček, Sedlák, Vlach, Süss, Novák, Werbik