pátek 05. května 2023 | Redakce

Výměna s Porubou! Do Zlína se vrací Jakub Šlahař, opačným směrem míří Petr Mrázek

Hokejoví Berani pokračují v budování hráčského kádru pro nadcházející prvoligovou sezónu. Šestou posilou se stává útočník Jakub Šlahař, který v minulosti patřil k nejproduktivnějším hráčům extraligového mužstva. V rámci výměny naopak do Poruby putuje forvard Petr Mrázek, který se tak s Baťovým městem po roce loučí.

Čerstvě dvaatřicetiletý Šlahař si žlutomodrý dres oblékne po necelých dvou letech. Odchovanec Beranů v minulosti získal extraligové tituly se zlínským dorostem i juniorkou, v sezóně 2012/13 si pověsil na krk stříbrnou medaili i v nejvyšší soutěži mužů. Následně pendloval mezi Zlínem a tehdejšími prvoligovými kluby, zahrál si za Třebíč, Havířov, Prostějov či Přerov. V extralize se napevno usadil v roce 2018 a hned se zařadil k lídrům zlínského mužstva, když ve dvou sezónách překonal hranici třiceti kanadských bodů. Na podzim 2021 odešel do Frýdku-Místku, uplynulou sezónu odehrál v Porubě, které ale ani jeho tři branky ve čtvrtfinále na Berany nestačily.

Do Ostravy naopak míří Petr Mrázek. Hbitý útočník s prudkou střelou v uplynulé sezóně včetně play-off nastřílel dvacet branek a pomohl tak Beranům k prvoligovému titulu.

Za celou zlínskou hokejovou komunitu děkujeme Petrovi za odvedené služby a přejeme mnoho úspěchů v budoucí kariéře!