pátek 02. června 2023 | Redakce

Junioři mají za sebou soustředění v Čeladné. Byla to paráda, říká Adam Burian

Tři dny v krásném prostředí resortu Tee House v Čeladné mají za sebou hráči juniorského výběru zlínských Beranů. Během soustředění si tým pod vedením nového trenéra Jana Srdínka na úpatí Beskyd zpříjemnil přípravu řadou aktivit, které kromě kondice utužily také kolektiv. Jeho součástí byl také obránce Adam Burian, který v rozhovoru popisuje své zážitky.

Soustředění bylo pro mladé Berany po přibližně polovině letní přípravy zpestřením. „Bylo to super, hotel byl krásný, počasí nám vyšlo. Byli jsme na výšlapu na Lysé Hoře, takže to byla paráda,“ říká mladý obránce.

Nešlo přitom jen o trénování kondice, ale také o posílení týmového ducha. „Byli jsme s klukama spolu, byl to takový teambuilding. Užili jsme si to, hráli jsme fotbálek a pak ten výšlap, takže bylo super, že jsme mohli být všichni pohromadě,“ usmívá se jeden z nejstarších hráčů juniorského výběru.

A jak si vlastně obměněný kolektiv sedl? „Odešli starší kluci, přišlo pár nových mladších, takže si to všechno sedá. Ale všichni jsou super, takže si myslím, že budeme znovu velmi dobrá parta,“ věří Burian.

Zlínské naděje v Beskydech strávily tři dny, během kterých rozhodně nelenily. „První den jsme měli dvoufázový trénink, přičemž dopoledne jsme posilovali vlastní vahou, byli jsme ve dvojicích a pak jsme si zahráli rugby. Odpoledne jsme si pak na celé hřiště dali fotbálek. V úterý jsme byli skoro celý den na Lysé Hoře, večer jsme měli odpaliště na golfovém hřišti a pak wellness což byla taky paráda. Ve středu jsme sehráli odvetu ve fotbale a po obědě jsme jeli domů,“ popisuje Burian nabitý program.

Velké poděkování za poskytnutí zázemí patří resortu Tee House Čeladná, ve kterém měli hráči ideální podmínky pro trénink i regeneraci. „Prostředí je super, celý ten resort a jeho zázemí je nádherné. Je to pro nás zase něco jiného, nové prostředí, vyzkoušeli jsme si jiné sporty, chůzi do hor v krásné přírodě,“ pochvaluje si nejproduktivnější obránce uplynulé sezóny juniorské extraligy.

Ten ale kromě soustředění v Čeladné s juniorkou příliš často netrénuje, na novou sezónu se totiž připravuje se zlínským A-týmem. „Myslím si, že suchá příprava mezi hráči není úplně oblíbená, ale určitě je hodně potřeba, abychom se dobře připravili na sezónu, která bude opět doufejme co nejdelší,“ říká devatenáctiletý bek.

Fotogalerie