pondělí 11. září 2023 | Redakce

Dohoda s Olomoucí. Během sezóny se s Berany může domluvit na střídavých startech brankářů

Dva dny před startem nové sezóny hlásíme uzavření zajímavé dohody s extraligovou Olomoucí. V rámci střídavých startů se k mužstvu Beranů může připojit brankář Jakub Sedláček, v extralize si naopak bude moci zachytat Daniel Huf. Střídavé starty budou vždy podmíněny vzájemnou dohodou obou klubů podle aktuální situace.

Třiatřicetiletý Sedláček je zlínským odchovancem, v mládežnických letech patřil k nejtalentovanějším českým brankářům své generace a v roce 2007 s Berany slavil titul v dorostenecké extralize. Za zlínský A-tým poté odchytal přes dvě stovky zápasů a má extraligové stříbro z roku 2013. Následně strávil čtyři roky v lotyšské Rize, za kterou nastupoval v KHL, v zahraničí si vyzkoušel také angažmá v Itálii, Rakousku a na Slovensku. Do Zlína se epizodně vrátil v sezóně 2018/19, mimo to v extralize působil také v Hradci Králové, Spartě, Kometě, a právě v Olomouci.

V případě souhlasu obou klubů tak si tak atmosféru nejvyšší soutěže bude moci vyzkoušet Daniel Huf, který byl v minulé sezóně vyhlášen nejlepším brankářem Chance ligy a do nového ročníku vstoupí jako jasná jednička Beranů.