pátek 22. září 2023 | Redakce

Berani proti Rysům! Na vlastním ledě přivítáme Frýdek-Místek

Prvoligový kolotoč pokračuje a Berani tak v sobotu přivítají na svém ledě Frýdek-Místek. Soubor Miloše Říhy se doma představí poprvé po téměř dvou týdnech a na čtvrtý pokus se pokusí získat první ligovou výhru v nové sezoně. Poprvé se před zraky domácího publika představí také naše nová posila Jesse Paukku, jenž za Berany odehraje svůj druhý zápas.

Trenér Miloš Říha zdůrazňuje, že všechny týmy v Chance lize mají svou kvalitu. My se především musíme soustředit na sebe, na náš výkon. Jsme si vědomi toho, že musíme zabrat. Kluci jsou odhodlaní. Snad to zlomíme. Zlínský kouč se zároveň ještě vrací k předešlým utkáním. V zápasech máme držení kotouče, střely, všechno. Statistiky sice hovoří pro nás, ale hraje se na výsledek. Musíme zlomit kritické okamžiky v náš prospěch a toho dosáhneme jedině tvrdou prací.

Slovo z kabiny

„Jsme připravení. Náladu se snažíme držet pozitivní, nepanikaříme, naopak se snažíme být na tréninku uvolnění. Snad to zítra přeneseme do zápasu. Je vidět, že Jesse (Paukku) už se na tréninku cítí líp, myslím, že nám to spolu v lajně půjde.“

Nicolas Werbik, útočník Berani Zlín

Rysi už se první výhry v sezoně dočkali, zářil Svačina

I Frýdek-Místek musel na svou první výhru chvíli čekat. Rysi se dočkali ve svém třetím utkání, kdy díky dvěma bodům Vladimíra Svačiny (1+1) doma vyzráli na béčko pardubického Dynama. V tabulce tedy patří týmu ze Slezska díky čtyřem bodům sedmé místo.

Před sezonou Frýdek posílil spíše střídmě, dorazili především hráči z regionu, konkrétně tři z nedaleké Poruby včetně našeho odchovance Patrika Urbance a dva ze Šumperka. Zajímavostí je, že Rysi přivedli povětšinou obránce, konkrétně pět, včetně velezkušeného tvrďáka Jana Výtiska. Nadále také trvá úzká spolupráce s extraligovým mistrem z Třince.

Koho sledovat v dresu soupeře?


Vladimír Svačina, útočník (36)

Největší frýdeckomístecké eso. Vladimír Svačina odehrál v extralize téměř 800 zápasů a třikrát zvedl nad hlavu pohár pro mistra ligy. Svačina je stále platný i o patro výš, Oceláři jej také pravidelně využívají, nicméně stěžejní roli má šestatřicetiletý rodák ze Studénky u Rysů. V Chance lize se pravidelně blíží bilanci bodu na zápas.Letní změny v kádru soupeře

Příchody Odchody
Jan Výtisk (obránce) – Litoměřice Jakub Teper (obránce) - Vsetín
Filip Haman (obránce) –Jihlava Vojtěch Zeleňák (obránce) - Vítkovice
Patrik Urbanec (obránce) - Poruba Jakub Michálek (obránce) - FPS (FIN2)
Ondřej Hrachovský (obránce) – Šumperk Aleš Sova (obránce) - ?
Marlon Wróbel (obránce) - Sanok (POL) Jakub Žůrek (obránce) - Krakov (POL)
Jan Hudeček (útočník) – Poruba Daniel Vrdlovec (útočník) - Sokolov
Radim Toman (útočník) - Poruba Ondřej Machala (útočník) - Chamonix (FRA)
Vojtěch Šuhaj (útočník) - Šumperk Vlastimil Dostálek (útočník) - Dunaújváros (MAĎ)
Lukáš Bednář (útočník) - Havířov
David Klimša (útočník) - Havířov
Adam Zeman (útočník) - Tábor